Переключиться на мобильную версию

Відкрито першу екологічно чисту полярну станцію

Назад к разделу Техно
На Південному полюсі відбулося відкриття бельгійської полярної станції Принцеса Елізабет, на яку, для участі в урочистій церемонії, прибули міністри оборони і науки Бельгії Пітер де Крем і Сабіна Ляруель, повідомили місцеві ЗМІ.

Від інших полярних баз бельгійська дослідна станція відрізняється тим, що є екологічно чистою - вона здатна повністю переробляти біологічні відходи, а її функціонування забезпечується виключно за рахунок енергії сонця і вітру.

Станцію загальною площею 440 квадратних метрів виготовлено з екологічно чистих матеріалів, обладнано 408 модулями сонячної енергії, її також підживлюють дев'ять вітряних електрогенераторів.

Передбачається, що впродовж всього антарктичного літа на станції буде жити і працювати команда з 20 чоловік, здебільшого вчених. Їм належить досліджувати, як глобальне потепління впливає на екологію Південного полюса, а також проводити наукові роботи в галузі геофізики, сейсмологічної і геомагнітної активності Землі, гляціології (наука про природний лід), гравіметрії та мікробіології.

Будівництво та обладнання першої екологічно чистої станції коштувало бельгійцям 22 мільйони євро, а річний бюджет її утримання складе 1,5 мільйона євро.

Дослідна станція працюватиме в екстремальних антарктичний умовах, де середня температура сягає близько 60 градусів за Цельсієм, а швидкість вітру - 250 км/г, йдеться в повідомленні ЗМІ.

Раніше повідомлялося, що британський мандрівник і дослідник Пен Хедоу, який сам підкорив у 2003 році Північний полюс, у лютому 2009 року вирушить в експедицію протяжністю більше тисячі кілометрів, щоб виміряти товщину крижаного покриву в Арктиці.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь