Переключиться на мобильную версию

Ремонт ВАК: Американці можуть виявити частинку Бога раніше вчених із CERN

Назад к разделу Техно
Творці Великого адронного колайдера програють перегони своїм американським колегам з лабораторії Енріко Фермі в Іллінойс. Американці вже відкрито заявляють, що першими знайдуть бозон Хіггза, який також називають частинкою Бога.

В той час, як запуск Великого адронного колайдера Європейської організації з ядерних досліджень ставав найбільш вивсвітлюваною ЗМІ подією в історії фізики, практично в тіні залишався інший учасник перегонів - американська лабораторія Енріко Фермі, де на повну силу продовжує працювати прискорювач Теватрон, повідомляє ВВС.

За останніми заявами CERN, запуск ВАК відбудеться наприкінці вересня. Причина - дорогий і трудомісткий ремонт після аварії, що сталася 19 вересня 2008 року в системі охолодження апарата.

Тим часом, експерименти зі зіткнення частинок в американській лабораторії проводяться щодня. Це дає вченим привід заявляти, що вони виявлять бозон Хіггса раніше європейських колег. І хоча в CERN також працюють практично без вихідних, а саме кільце європейського колайдера більше, фізикам варто докласти зусиль, щоб не віддати пальму першості американцям.

Про ймовірність існування так званого бозона Хіггса, який відповідає за масу елементарних частинок, вперше заявив англійський фізик Пітер Хіггс у 1960 році. Під час запуску ВАК, який створюють з 1984 року фізики з багатьох країн світу, планується за допомогою детекторів зафіксувати сліди частинки Бога, яка повинна з'являтися при зіткненнях у 27-кілометровому кільці прискорювача пучків протонів, розігнаних до швидкості світла.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь