Переключиться на мобильную версию

В Аргентині знайшли останки раніше невідомого динозавра

Назад к разделу Техно
Палеонтологи виявили на території Аргентини останки всеїдного динозавра, невідомого науці. Праця дослідників з докладним описом знахідки з'явилася в журналі PLoS ONE.
Panphagia protos міг харчуватися як м'ясом, так і рослинами.
Panphagia protos міг харчуватися як м'ясом, так і рослинами.
terra.com.mx
Останки раніше невідомого виду динозаврів виявили поблизу міста Сан Хуан. Новий вид назвали Panphagia protos. За словами дослідників, цей динозавр жив у Тріасовому періоді, тобто приблизно 250-200 мільйонів років тому.

За словами одного з палеонтологів Оскара Алькобера, особливості будови ящера вказують на те, що він міг харчуватися як м'ясом, так і рослинами.

Вчені вважають, що Panphagia protos є найбільш примітивним зауроподоморфом. До цього підвиду динозаврів належали усі великі травоїдні ящурі (і не тільки вони), які пересувалися на чотирьох кінцівках. Разом з тим деякі особливості будови тіла нового виду вказують на його спорідненість з тероподами, до яких належить знаменитий T. REX, який з'явився набагато пізніше.

За словами авторів праці, в даний час про розподіл динозаврів на тероподів і зауроподоморфів відомо вкрай мало. Частково це пов'язано з невеликою кількістю збережених останків, які належать до того часового проміжку, коли відбувалося розділення. Палеонтологи вважають, що P. protos дозволить краще зрозуміти історію еволюції давніх ящерів.

Нагадаємо, на початку грудня минулого року група палеонтологів з університету Портсмута виявила в Бразилії останки представника нового виду літаючих динозаврів - Lacusovagus magnificens, в перекладі - величний озерний мандрівник, який жив у крейдяний період і став найбільшим з усіх дотепер виявлених беззубих літаючих ящерів.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь