Переключиться на мобильную версию

Експерти: Самотність виявилася небезпечнішою за паління

Назад к разделу Техно
Самотність не менш небезпечна для людини, ніж паління і надмірна вага, стверджують психологи.

Відсутність зв'язків з іншими людьми не тільки робить людей нещасливими, але також негативно позначається як на фізичному, так і на психічному здоров'ї. Це підтверджують наукові дані, які отримано в ході останнього дослідження.

За словами експертів, почуття ізоляції підвищує кров'яний тиск, стрес і загальний рівень втоми, а також веде до порушення глибокого сну і збільшує шанси на розвиток хвороби Альцгеймера. Крім того, це почуття зменшує силу волі й наполегливості, що відбивається на здатності вести здоровий спосіб життя. Отримані результати було викладено професором Джоном Качіоппо з університету Чикаго на щорічній конференції Американської асоціації сприяння розвитку науки.

Самотність не тільки веде до зміни поведінки, але й пов'язана із розвитком опірності нормальному кровообігу через серцево-судинну систему, зазначив професор Качіоппо.

Крім того, самотність призводить до збільшення зранку рівня гормону стресу - кортизолу, який, у свою чергу, впливає на імунну систему, веде до підвищення артеріального тиску і розвитку депресії, заявляють вчені.

"Самотні, як правило, мають слабке здоров'я. Вони рідше займаються фізичними вправами, споживають більше калорій. Щоб створити собі почуття комфорту, вони їдять більше жирів і солодкого", - додав професор.

"Так, як і фізичний біль служить підказкою до того, щоб змінити свою поведінку, наприклад, не пхати пальці у вогонь, так і самотність в процесі еволюції стала своєрідною підказкою до дії - цей сигнал від наших предків вказує на необхідність "ремонту" соціальних зв'язків ", - пояснив експерт.

Нагадаємо, результати іншого дослідження показали, що ностальгія має позитивний вплив на психічне здоров'я людини, зокрема, вона допомагає людині побороти самотність.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь