Переключиться на мобильную версию

Вчені навчать серце відновлюватися

Назад к разделу Техно
Співробітники Каліфорнійського університету у Сан-Франциско виявили комплексний сигнальний механізм, який змушує клітини різних типів відновлювати серце.
Вчені намагаються відновлювати пошкоджені тканини серця
Вчені намагаються відновлювати пошкоджені тканини серця
claw.ru

Як пояснюють вчені, клітини серцевого м'яза, які називаються кардіоміоцитами, знаходяться в оточенні інших клітин - фібробластів. Ті визначають, чи будуть клітини серцевих тканин ділитися або тільки збільшуватися в розмірах.

"Фібробласти так само активно беруть участь у розвитку багатьох інших типів тканин, таких як тканини шкіри, грудей, легень і навіть деяких ракових пухлин. Наші результати можуть дати більш широкий погляд на розвиток, функціонування та хвороби тканин", - стверджує керівник дослідження, професор Діпак Стрівацава.

Його команда вчених навчилася вирощувати "в одній пробірці" різні типи клітин, завдяки чому вдалося виявити вплив фібробластів на розвиток клітин серцевого м'яза. Експериментатори встановили, що в період розвитку людського плоду фібробласти активно підтримують розмноження кардіоміоцитів, а у дорослих людей цей процес практично припиняється. При цьому управління процесами поділу клітин серцевого м'яза здійснюється через сигнальну молекулу, яка отримала назву b1 інтегрін.

Для перевірки свого відкриття дослідники вивели спеціальну породу мишей, в організмі яких не було цієї сигнальної молекули. У результаті в більшості зародків гризунів не встигало сформуватися повноцінне серце, і вони гинули ще до появи на світ. Тепер вчені мають намір провести зворотний експеримент і спробувати надати дорослим фібробластам властивості ембріональних клітин, щоб організм людини міг самостійно відновлювати пошкоджені тканини серця.

На думку вчених, нове дослідження може вдосконалити лікування наслідків інфаркту міокарда.

Раніше британські вчені заявили, що організм людини може самостійно виробляти саліцилову кислоту - речовину, що утворюється при розпаді аспірину.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь