Переключиться на мобильную версию

Боротьба з глобальним потеплінням: Вчені перетворять вуглекислий газ у паливо

Назад к разделу Техно
Суміш вуглекислого газу та водяної пари можливо перетворити на природний газ, що в майбутньому може вирішити проблему парникових викидів, які призводять до глобальної зміни клімату, повідомляють вчені з Пенсільванського університету.
Секрет вчених - одержання оксиду титану у формі нанотрубок
Секрет вчених - одержання оксиду титану у формі нанотрубок
politsovet.info

Згідно з результатами їхніх досліджень, це можливо здійснити за допомогою масиву нанотрубок з діоксиду титану при впливі сонячного світла.

Як пояснюють експерти, величезна кількість вуглекислого газу, що викидається в атмосферу промисловістю і транспортом, викликає глобальне потепління. Обговорюється безліч методів утилізації вуглекислоти, зокрема, внесення добрив в океан з метою стимулювати фотосинтетичну активність водоростей і фітопланктону, або закачування СО2 під землю.

Конверсія вуглекислого газу у вуглеводні за допомогою наночастинок діоксиду титану вже пропонувалася вченими як ще один метод вирішення проблеми, однак для роботи таким каталізатором до цього часу було необхідно ультрафіолетове випромінювання. Однак нова розробка вчених з Пенсільванського університету дозволить, як передбачається, здійснювати цю реакцію набагато ефективніше, так як їм вдалося змусити каталізатор працювати під впливом широкого діапазону довжин хвиль сонячного світла.

Таємниця вчених - одержання оксиду титану у формі нанотрубок. Дослідники зібрали з використанням цього наноматеріалу спеціальну установку, що дозволяє під впливом сонячного світла перетворити суміш вуглекислого газу та випарів води в метан, етан і пропан в 20 разів ефективніше, ніж за допомогою звичайних каталізаторів - зі швидкістю 160 мікролітрів за годину в перерахунку на грам нанотрубок.

Незважаючи на те, що цієї ефективності ще недостатньо для промислового застосування, автори розробки не приховують свого оптимізму і впевнені, що ефективність каталізатора можна ще помітно збільшити.

Нагадаємо, раніше американські вчені заявили, що численні наслідки глобальних кліматичних змін стали незворотними.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь