Переключиться на мобильную версию

Від лікування стовбуровими клітинами у підлітка з’явилася пухлина

Назад к разделу Техно
У ізраїльського підлітка, який проходив у Москві експериментальне лікування ембріональними стовбуровими клітинами, почали утворюватися доброякісні пухлини нервової системи.

Сімнадцятирічний пацієнт страждає рідкісним генетичним захворюванням атаксія-телеангіектазія (АТ, синдром Луї-Бар, синдром Бодера-Седжвіка). При цій хворобі уражуються відділи нервової системи, які відповідають за рухову активність, і імунітет, що призводить до порушень координації рухів і мовлення, а також до частих інфекційних захворювань.

У 2001, 2002 та 2004 роках хлопчик тричі приїжджав у Москву, де йому вводили ембріональні стовбурові клітини в рамках експериментального лікування АТ. В якій саме клініці проводилося лікування, не уточнюється. У 2005 році його почали турбувати сильні головні болі. МРТ показало наявність пухлин в головному і спинному мозку. У 2006 році в ізраїльській клініці пухлину поперекового відділу спинного мозку було видалено. Істотних нових розростання на її місці не спостерігається, однак пухлина в головному мозку продовжує повільно збільшуватися, повідомляє PLoS Medicine.

Гістологічне та генетичне дослідження пухлин виявило, що вони доброякісні, містять різні типи нервових клітин (нейрони і глію), а їх генетичний матеріал не належить пацієнту, тобто щонайменше частково походить з введених стовбурових клітин.

За словами московських експертів, розвиток пухлин нервової системи досить характерний для пацієнтів з АТ. Введені ж стовбурові клітини могли мігрувати в пухлину, яка з'явилася без їхньої участі і викликати її химеризацію, тобто доповнити своїм генетичним матеріалом.

Раніше повідомлялося, що російські вчені за допомогою стовбурових клітин вдосконалили метод лікування ДЦП та вродженої сліпоти.

За матеріалами Медновости

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь