Переключиться на мобильную версию

Кореспондент: Криза штовхає українців на продаж власних органів

Назад к разделу Техно
Хвороби і закони вивели Україну на одне з перших місць в Європі за кількістю осіб, яким потрібна пересадка органів. Фінансова криза штовхає її в лідери за кількістю тих, хто хоче свої органи продати, пише в останньому номері тижневика Корреспондент.
Українці жертвують нирками або печінкою задля вирішення нагальних проблем
Українці жертвують нирками або печінкою задля вирішення нагальних проблем
intermedserv.de

Українці, які через фінансові проблеми вирішили продати свої органи на трансплантацію, не сумніваються в тому, що попит на них буде: по довжині черги на пересадку, яка обчислюється 5 тис. осіб, Україна займає одне з перших місць в Європі, розділяючи його разом з Білоруссю та Молдовою, пише видання.

Правда, продати свої органи українці можуть тільки за кордоном, наприклад, у Туреччині, Єгипті чи Китаї. На батьківщині ж це кримінально наказується. Пересаджувати орган від живого донора, за винятком кісткового мозку, лікарі мають право лише від найближчих родичів. У результаті, якщо в Україні роблять не більше 200 пересадок в рік (або 2% від потреб), то в Німеччині - близько 1,9 тис. таких операцій, а в сусідній Польщі - 1 тис.

Реальна кількість трансплантацій в Україні демонструє, що цей сучасний вид медичної допомоги доступний лише декільком сотням українців, стверджує Рубен Зaграбян, хірург-трансплантолог Інституту хірургії та трансплантації. Як розповів він Корреспонденту, співвітчизники тепер все частіше хворіють на діабет, цироз печінки, страждають серцевими недугами.

Заборона на комерційне донорство в Україні створила сприятливе підґрунтя для тіньового бізнесу і стала гальмом для розвитку трансплантології.

"Точно підрахувати, скільки українців продають свої органи, неможливо", - вважає Віктор Сердюк, президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів. Він прогнозує, що пригнічених кредитами і готових покращити своє фінансове становище ціною власних нирок, печінки й інших частин тіла через кризу стане дуже багато.

Після пересадки печінки в Україні кожен четвертий або п'ятий пацієнт помирає протягом року, після трансплантації серця або нирки - 10-15% пацієнтів. До того ж пересадка печінки вважається однією з найбільш складних, вона триває 16-20 годин поспіль, пише Корреспондент.

У чому українська влада відстає від інших країн в політиці трансплантації, як можна потрапити в пастку, вирішивши продати свої органи за кордоном і що розповідають українці, які вирішили врятувати родину або бізнес ціною власних органів - читайте в № 6 журналу Корреспондент від 21 лютого 2009 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь