Переключиться на мобильную версию

Британський вчений: Соціальні мережі можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю

Назад к разделу Техно
Соціальні мережі в інтернеті можуть шкодити здоров'ю, якщо через них зменшується живе спілкування з людьми, стверджує вчений з Великобританії.

Результати дослідження впливу на здоров'я сайтів на кшталт Facebook або LiveJournal опублікував у науковому журналі британського Інституту біології Biologist біолог Арік Сігман.

У статті під назвою Завжди на зв'язку: біологічний вплив соціальних мереж Сігман застерігає від надмірного захоплення інтернет-сайтами, які в сучасному світі все більше замінюють спілкування з живими людьми.

Вчений стверджує, що брак спілкування може негативно впливати на роботу імунної системи організму, гормональний баланс, роботу артерій і процеси мислення.

У довгостроковій перспективі це підвищує ризик появи та розвитку різних хвороб, серед яких рак, серцево-судинні захворювання і слабоумство.

Кількість годин, які в середньому британець проводить в день в процесі спілкування з рідними, друзями і колегами по роботі, з 6 годин у 1987 році скоротилася майже до 2 годин в 2007 році. За той же період використання електронних ЗМІ та інтернету зросло з 4 до майже 8 годин у день.

"Менше, ніж за два десятиліття кількість людей, які, за їхніми словами, не мають з ким обговорити важливі питання, майже пороїлася", - констатує Сігман.
Вчений зазначає, що батьки проводять все менше часу з дітьми, а серед усіх європейських країн у Британії найменше дітей вечеряють разом з батьками.

Спростовуючи популярну точку зору про те, що соціальні мережі сприяють встановленню контактів між людьми, біолог стверджує, що соціальні мережі дають користувачам лише ілюзію спілкування.

"По ідеї соціальні мережі повинні сприяти нашій соціальній активності, але в реальності ми спостерігаємо зовсім інше. Хвіст виляє собакою, і замість того, щоб пожвавити спілкування, соціальні мережі його підмінюють", - вважає Сігман.

У статті в Biologist він вказує на те, що перебіг фізіологічних процесів у організмі залежить від того, знаходиться людина на самоті, в товаристві чи, як часто трапляється зараз, у віртуальній реальності.
"Ще багато чого потрібно дослідити, але, схоже, існує різниця між впливом реальної присутності когось и віртуальним замінником спілкування", - вважає біолог.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь