Переключиться на мобильную версию

Нова космічна держава: Індія готується відправити людей у космос

Назад к разделу Техно
Влада Індії схвалила план Індійського космічного агентства (ISRO) по запуску астронавтів у космос до 2015 року. Вартість проекту складає 2,4 мільярди доларів.

Індійське космічне агентство має намір запустити на орбіту висотою 275 кілометрів двох осіб. Тривалість польоту повинна скласти сім днів.

Комісія з планування бюджету Індії схвалила план у п'ятницю, 20 лютого. Остаточно план має затвердити парламент, однак, за словами представника ISRO, це буде лише формальністю.

Влада Індії виділяє космічні дослідження як пріоритетний напрямок: у середині лютого бюджет ISRO був збільшений на 27%. У 2009 році агенції буде виділено 4,5 мільярдів рупій (близько 90 мільйонів доларів США).

Критики нової ініціативи відзначають, що в країні, де 76 відсотків населення має щоденний дохід менше двох доларів на день, витрачати такі величезні гроші на освоєння космосу нерозумно.

Однак Індія прагне потрапити в елітний клуб космічних держав, до якого входять США, Китай та Росія. Індійський космонавт вже побував у космосі, хоча і на радянському космічному кораблі - Ракеш Шарма здійснив політ на кораблі Союз-Т11 з 3 по 11 квітня 1984 року.

Індія заперечує, що намагається наздогнати Китай у його космічній програмі. Але, як зазначають оглядачі, Нью-Делі серйозно стурбований тим, що Китай просунувся далі Індії в освоєнні космічного простору.

У найближчих планах Індії значиться запуск другого місячного зонда в 2012 році. 22 жовтня 2008 року Індія приєдналася до вузького кола держав, своїми силами запустила дослідні апарати до Місяці. Індійський зонд Чандраян-1 досліджує топографічні, мінералогічні та хімічні характеристики місячної поверхні.

Водночас, Північна Корея, у свою чергу, днями проведе ракетний пуск для виведення на орбіту штучного супутника Kwang Myung - 2. На думку закордонних експертів, це може бути випробуванням найпотужнішої ракети, що є зараз у Пхеньяну.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь