Переключиться на мобильную версию

Учені: ВІЛ еволюціонує швидше, ніж розробляються вакцини проти нього

Назад к разделу Техно
Вірус СНІДу вміє швидко адаптуватися до імунної системи конкретної інфікованої людини, а тому вакцини від цього вірусу, навіть якщо їх і розроблять, доведеться постійно вдосконалювати, встановили дослідники Оксфордського університету.
Гольдер: ВІЛ навчився ефективно уникати нашої природного захисту від вірусних атак
Гольдер: ВІЛ навчився ефективно уникати нашої природного захисту від вірусних атак
mignews.com.ua

"Навіть за такий короткий термін розповсюдження ВІЛ серед людства, він навчився ефективно уникати нашого природного захисту від вірусних атак, що підтримується імунною системою. Це приклад дуже швидкої еволюції, яку ми можемо спостерігати протягом  лише декількох десятиліть", - сказав провідний автор статті Філіп Гольдер .

Ключова роль у розпізнаванні вірусу і передачі інформації про загрозу належить особливим молекулам, так званим лейкоцитарним антигенам людини. Інформація, яку імунна система отримує від лейкоцитарних антигенів, передається в подальшому спеціальним клітинам, Т-лімфоцитам, які приступають до селективного знищення інфікованих клітин організму, пише Nature, посилаючись на результати дослідження.

Геном різних людей містить різні алелеї генів, які кодують лейкоцитарні антигени, тому імунна відповідь кожної людини на один і той же вірус може відрізнятися. Як виявилося, ВІЛ за кілька десятиліть еволюції, зумів підлаштуватися під будь-який з наборів антигенів, з яким йому довелося зіткнутися в організмах людей з різних країн світу.

Команда Гольдера вивчила генетичні дані, отримані від більш ніж 2,8 тисяч ВІЛ-інфікованих з Великобританії, Південної Африки, Ботсвани, Австралії, Канади та Японії. Вченим вдалося довести, що послідовності РНК, які кодують вірусні білки ВІЛ, в організмі людей відповідають алелеям, які кодують також лейкоцитарні антигени.

Наприклад, вірус може на ранній стадії інфікування виробити мутації, що дозволяє уникнути виявлення лейкоцитарним антигеном, пояснюють вчені.

ВІЛ, що відносно нещодавно отримав розповсюдження серед людської популяції, вже став причиною загибелі 25 мільйонів осіб, і ще 33 мільйони на даний час інфіковані.

Нагадаємо, що в 2008 році українці усиновили 14 дітей, хворих на ВІЛ / СНІД.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь