Переключиться на мобильную версию

Через вплив людини почали розширюватися тропіки

Назад к разделу Техно
Діяльність людей призводить до розширення тропічних зон Землі, йдеться в статті, опублікованій групою американських учених в журналі Geophysical Research Letters.
Учені: Без впливу людини тропічні пояси повинні були скорочуватися
Учені: Без впливу людини тропічні пояси повинні були скорочуватися
dlun.net.ru
Автори статті відзначають, що ширина тропіків, згідно зі спостереженнями, збільшується щонайменше з кінця 1970-х років. Учені прийшли до такого висновку, спираючись на декілька параметрів, у числі яких поведінка тропопаузи - перехідної зони між нижнім шаром атмосфери (тропосфери) і стратосфери. У тропіках ця перехідна зона часто зникає.

Дослідники розробили математичну модель, що описує розширення тропіків з 1958 року в залежності від температури поверхні світового океану, розподілу льоду, та впливу діяльності людини. Потім вони виключили з цієї моделі антропогенні фактори, зокрема, збільшення викидів парникових газів і зниження кількості озону.

Результати аналізу отриманих даних, показали, що без впливу людини тропічні пояси повинні були скорочуватися, що доводить антропогенну природу розширення тропіків.

Раніше знаменитий британський еколог Джеймс Лавлок заявив, що рятувати Землю безглуздо - планету все одно чекає катастрофа.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь