Переключиться на мобильную версию

Під льодом Антарктики виявили гори розміром з Альпи

Назад к разделу Техно
У рамках міжнародного проекту було складено детальні карти льодяникових гір Антарктики, що знаходяться під водою, які понад 50 років тому виявили російські вчені. Проте розміри та обриси цих утворень до останнього часу залишалися невідомими.
Учені: У 3-х кілометрах під товщею льоду виявили незамерзлу воду
Учені: У 3-х кілометрах під товщею льоду виявили незамерзлу воду
livejournal.com

Виявити гори вони змогли завдяки складному геофізичному обладнанню - радарами, датчиків магнітного та гравітаційного полів, пише The Guardian..

Як з'ясувалося, антарктичний гірський масив простягнувся на 800 кілометрів у довжину і 400 у ширину. Він включає в себе вершини висотою до 3 тисяч метрів над рівнем моря, а деякі долини заглиблені на 1 кілометр нижче цього рівня. Вчені не можуть пояснити такий значний перепад висот, так як досліджувані гори розташовані в центрі докембрійського кратону, для якого характерна дуже низька сейсмічна активність.

Крім того, нові дані змусили експертів замислитися про походження Східно-антарктичного крижаного щита. Розвинений рельєф льодяникових гір під водою свідчить про те, що шар льоду утворився у відносно стислі терміни, однак механізм цього процесу вченим також поки незрозумілий.

Ще одна несподіванка, з якою зіткнулися вчені, полягає у тому, що в 3-х кілометрах під товщею льоду виявилася незамерзла вода. До того ж, з'ясувалося, що температура там значно вище, ніж на поверхні.

Нагадаємо, що 25 грудня, розроблений NASA робот ENDURANCE завершив свою місію з вивчення озера Бонні, що знаходиться під льодом у долині Макмердо, в Антарктиді.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь