Переключиться на мобильную версию

В Європу повернувся кір: ВООЗ закликає не ігнорувати вакцинацію

Назад к разделу Техно
Раніше переможені інфекції знову повертаються у Європу: за останні 12 місяців у країнах європейського регіону Всесвітньою організацією охорони здоров'я було зареєстровано понад 8 145 випадків захворювань на кір.

На шість країн Західної Європи - Австрію, Німеччину, Іспанію, Італію, Великобританію та Швейцарії, а також Ізраїль припадає 86% усіх цих випадків.

Причина таких масштабів захворювання - зниження імунітету, пов'язане з настороженим ставленням батьків до щеплення дітей проти кору, повідомляє Центр новин ООН. В останні десятиріччя в країнах Європи випадки спалахів інфекційних захворювань, яких можна запобігти, різко знизилися, а для багатьох жителів цього регіону більшість таких хвороб залишилися в минулому, зазначають експерти.

Сьогодні Європейське регіональне бюро ВООЗ закликало країни регіону вжити негайних заходів з активізації національних програм імунізації, особливо проти кору. Експерти попередили багаті держави, що кір може призвести не тільки до серйозних ускладнень, наприклад, до пневмонії та енцефаліту, але й до летального результату. У 2005-2008 в регіоні було зареєстровано 25 випадків смерті від кору.

"Сьогодні ми маємо безпечну і ефективну вакцину для попередження кору, але наші діти продовжують помирати від цієї хвороби. Такий стан справ неприпустимий", - заявила заступник регіонального директора Європейського регіонального бюро ВООЗ Ната Менабде.

До 2010 року планувалося повністю ліквідувати кір, однак у 2008 році кількість випадків цього захворювання в регіоні у порівнянні з рівнем 2007 року різко зросло, додала Менабде. За даними ВООЗ, в європейському регіоні понад півмільйона дітей не вакциновані від інфекційних захворювань.

Раніше українські фахівці з’ясували, що впродовж 2009 року в Україні не вдасться досягти показника в 95% вакцинованих проти кору та краснухи.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь