Переключиться на мобильную версию

У 105-добовій імітації польоту на Марс візьмуть участь француз, німець та четверо росіян

Назад к разделу Техно
Спеціалісти російського Інституту медико-біологічних проблем (ІМБП) назвали шістьох учасників 105-добового експерименту з імітації пілотованого польоту на Марс, який повинен розпочатися у березні цього року у рамках проекту Марс-500.
Шестеро осіб зімітують політ на Марс
Шестеро осіб зімітують політ на Марс
astrogalaxy.ru

До числа учасників експерименту увійшли четверо росіян, а також учасники від Європейського космічного агентства, громадянин Франції та громадянин Німеччини. У 105-добовому експерименті братимуть участь космонавт-випробувач Олег Артем’єв, космонавт-дослідник член загону космонавтів Сергій Рязанський, лікар Олексій Баранов та фахівець з фізіології і з фізичної культури та спорту Олексій Шпаков. Крім того, в експерименті братимуть участь француз Сиріл Фурньє (професія цивільний льотчик), а також військовий інженер - громадянин Німеччини Олівер Кнікель.

Всього на участь в експерименті претендували шестеро росіян і четверо європейців.

Борис Моруков, який очолював комісію із відбору екіпажу, зазначив, що якщо б дозволяли технічні можливості, в експерименті взяли б участь усі десятеро претендентів. Ті, хто не пройшов відбору, будуть допомагати проводити необхідні дослідження, брати участь у психологічній підтримці екіпажу.

Проект Марс-500 є серією експериментів із моделювання на Землі умов космічного польоту на Марс, щоб придбати практичний досвід для підготовки до реального польоту. Наукові дослідження, які проводять у його рамках, повинні допомогти оцінити вплив ізоляції, замкнутого простору і стресу на різні психологічні та фізіологічні аспекти життєдіяльності людини, такі як групові взаємодії, якість сну, настрій, гормональне регулювання, імунітет та ефективність харчового раціону.

105-добовий експеримент є частиною російського проекту, проведеного ІМБП за участю Управління пілотованих космічних польотів Європейського космічного агентства (ESA's Directorate of Human Spaceflight). Він припускає, що за час перебування у спеціальному медико-технічному комплексі (розташованому на території ІМБП РАН під Москвою) екіпаж із шести осіб придбає досвід перебування в умовах модельованого польоту на Марс.

Цей експеримент є попередником 520-добового експерименту, який повинен розпочатися наприкінці 2009 року, щоправда, уже з іншим екіпажем. Його учасники будуть також розміщені у медико-технічному комплексі, щоб здійснити майже дворічний модельований політ на Марс.

Нагадаємо, наприкінці січня у рамках проекту марсонавти провели дводобове тренування із виживання у підмосковному лісі.

Водночас, США планує здійснити політ на Марс до 2035 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь