Переключиться на мобильную версию

Японські вчені навчили гусінь керувати роботом

Назад к разделу Техно
Учені з Токійського університету створили робота, яким керує гусінь тутового шовкопряда. Дослідивши роботу її нервової системи, експерти знайшли спосіб "підключитися" до нервів, які відповідають за рух кінцівок, повідомляють місцеві ЗМІ.
Гусінь рухала робота до феромонів
Гусінь рухала робота до феромонів
wikipedia.org

Фахівці створили невеликого за розмірами робота, який пересувається на колесах. Шовкопряда помістили всередину цього пристрою, а до мозку комахи підключили мікроскопічні електроди. Електричні імпульси в мозку шовкопряда і приводять в рух апарат.

Для того, щоб змусити шовкопряда виробляти цей імпульс, японські вчені використовували слабкість цього комахи до особливого феромону. В природі, відчувши цей запах навіть за багато кілометрів, шовкопряд негайно починає рухатися до його джерела.

Так відбулося і в ході експериментів в Токійському університеті: робота поставили на відстані 60 сантиметрів від ємності з феромонами - і він вдало проїхав цю дистанцію. Потім приманку кілька разів переставляти в інші місця, але у всіх випадках робот з гусінню всередині легко їх знаходив.

Нагадаємо, раніше дві японські компанії представили робота-поліцейського, який вміє накидати на зловмисників сітку.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь