Переключиться на мобильную версию

Опитування: Вконтакте став популярнішим від Одноклассников

Назад к разделу Техно
Найпопулярніша колись в рунеті соціальна мережа Одноклассники втрачає свої позиції - тепер росіяни воліють перебувати Вконтакте.
Мережа Одноклассники втрачає свої позиції
Мережа Одноклассники втрачає свої позиції
pics.rbc.ru

Про це свідчать результати опитування, проведеного Дослідницьким центром порталу SupеrJob.ru.

Найбільш відвідуваним соціальним майданчиком рунету на даний момент є мережа Вконтакте, яку вказали 63% учасників дослідження (рік тому таких було 48%).

Респонденти вважають проект Павла Дурова, який зроблено за аналогією з Facebook, найбільш зручною і розвиненою мережею, зазначаючи, що в ній "все оформлено акуратно і без зайвої реклами". Аудиторія Вконтакте в основному складається з молоді до 20 років (91%), з віком же інтерес до неї падає.

Друге місце серед найбільш відвідуваних російських соціальних сервісів займають Одноклассники (60% у порівнянні з 71% у 2008 році). Основні відвідувачі сайту - росіяни 30-40 років (68%). "Зручно спілкуватися з колишніми колегами і друзями, у яких відключено аську", - коментують опитані.

Мой мир (сервіс mail.ru) затребуваний серед 33% громадян РФ, найчастіше там бувають 20-30-річні росіяни (35%).

10% респондентів відзначили мережу "Мой круг" (сервіс yandex.ru). Найбільш інтенсивно нею користуються респонденти старше 50 років (20%).

Найменш популярні серед громадян мережі Facebook (4%) і MySpace (3%), однак у порівнянні з дослідженням, проведеним у минулому році, їхня популярність серед росіян зросла.

Серед інших соціальних мереж респонденти (5%) назвали такі сервіси, як Живой журнал, Mirtesen.ru, Ли.ру.

Варто зазначити, що жінки відвідують подібні сайти помітно частіше від чоловіків. Чоловіків більше і серед респондентів, які не є учасниками ні однієї з мереж (20% проти 9% серед дам). Супротивники соціальних мереж впевнені, що "вони не розвивають і не дають нової цікавої інформації", "через них розпадаються сім'ї", "ФСБ все це влаштувало".

В основному росіяни використовують соціальні мережі як засіб для спілкування з уже знайомими людьми (59%). Дещо рідше - для того, щоб відновити втрачені зв'язки (54%). Ці цілі переслідують жінки частіше від чоловіків, тоді як останні частіше заходять на подібні сайти з метою завести нові знайомства (15% проти 11% серед жінок) чи ділові контакти (11% і 9% відповідно).

6% учасників опитування, відвідуючи соціальні мережі, переслідують інші цілі: "підбираємо персонал"; "скачую мультики, відео, фото!"

Незважаючи на те, що більшість росіяни вдячні соціальним мережам за допомогу в пошуку втрачених друзів, колишніх колег та однокласників, 48% росіян вважають відвідування таких мереж небезпечним: "Якщо інформацію збирають, це означає, що вона десь потрібна". Однак тих, хто вважає спілкування в соціальних мережах безпечним, все ж таки більше - 52%. "Безперечно, є люди, які можуть використовувати особисті дані для шахрайства та інших афер. Розміщуючи дані про себе в Інтернеті, потрібно віддавати собі звіт в тому, що ця інформація може потрапити в чужі руки", - справедливо вважають респонденти. Щоб уникнути витоку особистих даних, деякі росіяни (18%) реєструються в соціальних мережах під вигаданими іменами, заводять "партизанські" акаунти.

На щастя, крім злому особистих сторінок та попадання вірусів в їх комп'ютери, більшості користувачів не довелося зіткнутися з серйозними негативними наслідками відвідування соціальних мереж. Навпаки, 17% опитаних зазначають, що після реєстрації в соціальних мережах їхнє життя змінилося на краще. "Я знайшла багато знайомих, з якими давно втратила зв'язок. І навіть особисте життя налагодила!"; "Я почав частіше зустрічатися з друзями", - коментують вони.

На долі 67% росіян відвідування соціальних сервісів ніяк не вплинуло: "Я отримала додаткову інформацію про людей, яких знала раніше, але на моє життя це не вплинуло".

Про те, що їхнє життя після знайомства з соціальними мережами змінилася до гіршого, повідомляє 3% учасників дослідження. "Затягнуло ..."; "Однокласники" - переломний момент у відносинах з моїм хлопцем! З'явилися постійні підозри, сварка, брехня! "- обурюються вони.

Більше половини росіян зустрічаються з людьми, спілкування з якими вони підтримують в мережах, і в реальному житті. Хтось час від часу відвідує друзів, а комусь мережа допомогла організувати зустріч з однокласниками, зв'язок з якими було втрачено на довгі роки.

30% респондентів заявляють, що їх коло спілкування вже сформовано, а з людьми із соціальних мереж їм достатньо і віртуального спілкування. Деякі з них, щоправда, з жалем зазначають, що вони не мають можливості зустрічатися з друзями та колишніми однокласниками, бо життя розкидало їх по різних містах і навіть країнах.

Як показало опитування Дослідницького центру порталу SupеrJob.ru, для відбору претендентів соціальні сервіси використовують тільки 17% російських компаній. Ще 14% роботодавців використовують соціальні мережі для перевірки кандидатів: "Дуже зручно використовувати в роботі. Багато дізнаєшся про людину"; "Перевіряй однофамільців кандидата через мережу My.Mail".

Більшість же російських менеджерів по персоналу (69%) не має можливості оцінити ефективність пошуку співробітників через соціальні мережі на практиці: доступ до подібних сайтів в їх організаціях заборонено.

Нагадаємо, за результатами січня 2009 року Вконтакте також вперше обігнав Одноклассников за відвідуваністю.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь