Переключиться на мобильную версию

Самці ящірок в юності прикидаються самками через конкуренцію

Назад к разделу Техно
Частина самців ящірок Platysaurus broadleyi в юності прикидаються самками для того, щоб обдурити своїх зрілих суперників і уникнути жорсткої конкуренції. Утім, при цьому вони не відмовляються від залицяння за справжніми самками. Це відкриття - результат д.
Хитрі самці
Хитрі самці
flickr.com

Самці P. broadleyi відрізняються дуже яскравим веселковим забарвленням. Вони набувають його в процесі статевого дозрівання. Молоді самці у цей період стають об'єктами переслідувань і укусів дорослих суперників.

Вчені в ході дослідження виявили, що деякі самці набувають забарвлення значно пізніше інших. Для позначення таких особин використовується термін "вона-самець" (She-Male).

Крім забарвлення, у тваринному світі дуже важливу роль для ідентифікації особи грає запах. Вчені вирішили перевірити, чи змогли самці-"обманщики" підробити і його. У своїх дослідах вчені використовували мімікруючих під самок самців. Експериментатори видалили зі шкіри тварин всі речовини, які можуть відповідати за запах, і завдали замість них типово чоловічі або типово жіночі з'єднання.

"Справжні" самці перевіряли, хто стоїть перед ними, доторкуючись до шкіри іншої особи язиком. Учені показали, що на "обманщиків", відмічених речовинами, які зазвичай виділяють самки, самці реагують як на самок. Якщо на шкірі "вона-самців" були присутні типово чоловічі речовини, то самці реагували на них як на суперників. Таким чином зоології показали, що самі "обманщики" не виділяють жіночі феромони. Щоб уникнути викриття, вони намагаються триматися на такій відстані від самців, яка не дозволяє доторкнутися до них язиком.

"Обманщики", з одного боку, уникають конкуренції з боку дорослих самців, а з іншого, отримують можливість непомітно залицятися до самок.

Нагадаємо, британські вчені, досліджуючи скам'янілі останки панцирної риби Incisoscutum ritchiei із заходу Австралії, встановили, що перший статевий акт-запліднення яйця всередині утроби самки - відбувся 380 млн. років тому.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь