Переключиться на мобильную версию

За британцями стежать: Таємниці підземного центру відеоспостереження

Назад к разделу Техно
Органи правопорядку багатьох країн світу продовжують відвідувати центр прихованого відеоспостереження у Вестмінстері, і знайомитися із досвідом британської системи спостереження за місцевими жителями.
Британці стежать за мешканцями
Британці стежать за мешканцями
АР

У підземному центрі, що координує роботу камер відеоспостереження в центрі Лондона, одним клацанням мишки і рухом джойстика можна побачити будь-яку вулицю в центрі британської столиці, пише кореспондент The Guardian Пол Льюїс, якому вдалося побувати в цьому місці.

На думку рухів за громадянські права, цей Вестмінстерський центр став символом перетворення Сполученого Королівства на суспільство загального нагляду.

"Спуск в центр починається біля площі Пікаділлі" -, повідомляє Льюїс. Спустившись, деякий час відвідувачі йшли тунелями, поки не вперлися у двері, які захищено паролем. За ними вони знайшли приміщення із 48 плазмовими екранами та декількома операторами.

Ще сім років тому британський уряд виділив 1,4 мільйона доларів на розвиток цього центру, який повинен був стати зразком для подальшого розвитку систем відеоспостереження. Як виявилося, центр досі викликає підвищений інтерес в органів правопорядку з багатьох інших країн - від США до Китаю: його вже відвідали близько 6000 осіб із 30 країн.

Льюїс: У плані спостереження за власним народом Великобританія на голову випереджає інші країни

У центрі кореспондентові також продемонстрували можливості системи, однак він не без іронії зазначив: "Поки керівник операторів і колишній поліцейський чиновник розповідали, як швидко можна навчитися виявляти справжніх злочинців із натовпу, за моєю спиною співробітники розглядали закохану парочку і двох чоловіків, котрі зайшли в телефонну будку".

За словами Льюїса, самі оператори говорять, що завдяки їхній роботі вдалося пролити світло на деякі злочини - від нещодавнього пограбування в Кенгсінгтоні до вбивства Олександра Литвиненка. Водночас, недавня доповідь МВС Британії зазначила, що лише 3% злочинів було розкрито за допомогою систем відеоспостереження, а у 80% випадків якість відеозапису виявилася незадовільною.

Нагадаємо, раніше компанія Google презентувала нову програму, що дозволяє власникам мобільних телефонів та інших пристроїв бездротового зв'язку автоматично передавати один одному свої координати.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь