Переключиться на мобильную версию

Ураган Айк заніс зі сміттям до узбережжя Техасу останки судна 1864 року

Назад к разделу Техно
Під час обстеження морського дна після урагану Айк біля узбережжя Техаса виявлено залишки затонулого в 1864 році торгового судна Кароліна.

Передбачається, що раніше вони були заховані під шаром піску та мулу, проте ураган відкрив уламки на дні затоки і зробив їх доступними для дослідників, повідомляє АР.

За історичними даними, приватне торговельне судно намагалося прорвати блокаду міста Галвестоун, організовану військовими кораблями північан під час громадянської війни в США 1861-1865 років. Після безуспішних спроб втекти від переслідування команда направила судно на мілководдя де, щоб уникнути його захвату противником, підпалила. Залишки Кароліни затонули.

Дослідники вважають, що виявлені за допомогою сонару уламки знаходяться в передбачуваному місці затоплення торговельного судна, однак точні координати знахідки досі не розкриваються. Уламки Кароліни обстежуватимуть водолази навесні або влітку цього року, інформує агентство.

Під час дослідження дна також було підтверджено місцезнаходження ще двох затонулих під час громадянської війни кораблів, які раніше отримали статус охоронюваних археологічних пам'яток. Також, на морському дні виявили безліч інших предметів: затонулі човни, пральні машини, предмети меблів і навіть холодильники.

***

Найсильніший ураган Айк вирував на узбережжі Техасу 13 вересня 2008 року. Жертвами стихії стали близько 67 осіб. За даними страхових компаній, загальний збиток від урагану склав 18 мільярдів доларів.

Раніше сервіс Google Earth допоміг американському музиканту знайти стародавній іспанський корабель зі скарбами, який затонув біля міста Корпус-Крісті в 1822 році.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь