Переключиться на мобильную версию

Кліматологи: До кінця століття може зникнути 85% тропічних лісів

Назад к разделу Техно
До кінця XXI століття з поверхні Землі може зникнути до 85% тропічних дощових лісів Амазонки, застерігають учасники конференції по зміні клімату в Копенгагені.
Потепління спричинить зникнення лісів і подальший непередбачуваний спектр наслідків
Потепління спричинить зникнення лісів і подальший непередбачуваний спектр наслідків
biosferabrasil.com

Конференція проходить у столиці Данії з 6 по 18 березня.

Загрозу зникненню лісів Амазонки учені пов'язують зі зростанням середньорічної температури. Якщо цей показник підніметься на чотири градуси за Цельсієм, то побоювання кліматологів втіляться у реальність.

При зростанні температур на три градуси планета позбудеться 75% лісів. Потепління на два градуси призведе до загибелі 40% дерев у долині Амазонки. За деякими прогнозами, цього можна очікувати вже до 2050 року.

Фахівці закликають світову громадськість домогтися скорочення викидів парникових газів як основної причини потепління.

До цього часу вважалося, що тропічні ліси стійкі до зростання температур. Однак останні дані показали, що викликані потеплінням ефекти проявляються дуже чітко, але для них характерна тимчасова затримка. Згідно з новими розрахунками, навіть два додаткових градуси викличуть масову загибель лісів, хоча цей процес і розтягнеться приблизно на століття.

Зникнення лісів Амазонки потягне за собою глобальні кліматичні зміни, масштаб яких зараз навіть передбачити неможливо.

Зазначимо, американські вчені нещодавно запропонували альтернативу скорочення викидів СО2. Перетворити суміш вуглекислого газу та водяної пари з допомогою масиву нанотрубок з діоксиду титану при впливі сонячного світла можливо в природний газ, стверджують вони.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь