Переключиться на мобильную версию

Учені: Потепління клімату почало впливати на харчові ланцюги

Назад к разделу Техно
Внаслідок глобального потепління почали значно змінюватися харчові ланцюги, зокрема, це стало найбільш помітно в Антарктиді.
Пінгвіни Адель
Пінгвіни Адель
zveryshki.ru

Популяція фітопланктону - водоростей і бактерій, здатних до фотосинтезу - помітно зменшується в районах поблизу північної частини Антарктичного півострова і підвищується в південній частині через глобальні зміни клімату. Це позначається на популяціях антарктичних пінгвінів, пише Science.

За спостереженнями вчених, популяції пінгвінів Адель, що звикли жити в умовах антарктичного клімату, останні кілька сезонів в північній частині півострова різко скоротилися, тоді як популяції субантарктичних видів, навпаки, збільшилися.

"Нам вперше вдалося простежити за змінами в концентрації та складі фітопланктону вздовж західного узбережжя Антарктичного півострова, яке пов'язане з глобальною зміною клімату. Ці зміни можуть частково пояснити зниження деяких популяцій пінгвінів, які спостерігаються в регіоні", - наводить прес-служба університету Ратжерса слова Мартіна Монте-Хьюго, автора публікації.

Антарктичний півострів є найпівнічнішою частиною Антарктиди. Вона видається на тисячі кілометрів у сторону Вогненної Землі на південній частині Південної Америки і демонструє більш значні кліматичні зміни через парникові викиди, ніж будь-який інший регіон планети, зазначають експерти.

Дослідники прийшли до висновку, що через потепління клімату кількість фітопланктону, що становить основу антарктичного харчового ланцюга, зменшуються в північних регіонах західного узбережжя півострова і збільшуються біля південних берегів, тоді як загальна кількість фітопланктону поблизу антарктичного узбережжя за 30 років скоротилася на 12%.

Дані, на основі яких вчені зробили висновки, отримано із накопичених за 30 років супутникових і польових спостережень. Дослідники пов'язують зміни зі стрімким скороченням крижаного покриву в північній частині півострова, що призводить до більшої вологості і, як наслідок, хмарності, що закриває сонячним променям доступ до поверхні води. Крім того, менша кількість льоду означає і менший потік свіжої талої води до прибережних вод океану, що необхідно для цвітіння водоростей, які становлять фітопланктон.

"Тепер ми точно можемо сказати, що кліматичні зміни, які торкаються основ харчового ланцюга, неминуче позначаються на тваринах, що стоять на його вершині", - сказав Хью Даклоу, директор Центру з дослідження екосистем у Морській біологічній лабораторії у Вудс-Холі в американському штаті Массачусетс.

Крім того, днями вчені з Массачусетського університету прийшли до висновку, що сірчаний фторид - газ, що використовується для боротьби з комахами, - має сильний парниковий ефект.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь