Переключиться на мобильную версию

Людський організм може самостійно посилювати імунітет проти ВІЛ

Назад к разделу Техно
Учені зі США досліджували особливості роботи імунної системи хворих із ВІЛ, що повільно прогресує, і виявили здатність організму боротися з вірусом шляхом комбінації різних антитіл.
Організм може протистояти ВІЛ
Організм може протистояти ВІЛ
epochtimes.com.ua

Результати їх досліджень може бути використано в розробці ліків від СНІДу.

Ученим вже давно було відомо про існування ВІЛ-інфікованих із захворюванням, що дуже повільно прогресує. Імунна система таких хворих, які становлять від 10 до 20% всіх хворих, виробляє велику кількість антитіл, однак до останнього часу вчені нічого не знали про ефективність їхньої роботи зі знищення небезпечних вірусів.

Нассенцвейгу вдалося показати, що антитіла, які виробляються імунною системою таких хворих, сильно відрізняються один від одного, а завдання щодо знищення вірусів виконують спільно, атакуючи різні ділянки на поверхні вірусів. При цьому жодне із виявлених антитіл не в змозі протистояти вірусам поодинці.

Нассенцвейг: Велика кількість різних антитіл безсилі протистояти вірусу поодинці, однак створюють серйозну перешкоду для розповсюдження ВІЛ, діючи спільно

Такий підхід дозволяє імунній системі протистояти одразу декільком генетичним варіантами вірусу імунодефіциту, що швидко еволюціонує, і запобігати масовому розповсюдженню його нових форм по організму.

Автори публікації вважають, що безуспішні спроби знайти ліки від СНІДу, які світове медичне співтовариство робить уже понад 25 років, зумовлено саме стараннями підібрати якийсь один тип антитіл, що гарантовано знищують ВІЛ.

Зовсім недавно було доведено, що ВІЛ не просто вміє постійно еволюціонувати, йому під силу підлаштовуватися під імунну систему конкретної людини, а тому універсальної вакцини від СНІДу просто не може бути створено.

Співробітникам лабораторії молекулярної імунології, якою керує Нассенцвейг, вдалося виділити і клонувати 433 різні типи антитіл, перевірити ефективність кожного з них окремо, а також визначити нові, раніше невідомі об'єкти на поверхні вірусної оболонки, до яких ці антитіла прикріплюються.

"У цій роботі ми вирішили спробувати зовсім інший підхід, а тому спробували відтворити в лабораторних умовах імунний відгук людей, в організмі яких ВІЛ поширюється дуже повільно. У плазмі крові шести таких пацієнтів виявили велику кількість різних антитіл, безсилих протистояти вірусу поодинці, однак, які створюють серйозну перешкоду для розповсюдження ВІЛ діючи спільно. Я думаю, ця робота зможе показати розробникам вакцин від СНІДу, до чого їм потрібно прагнути ", - наводить слова Нассенцвейга прес-служба Рокфеллеровського університету.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь