Переключиться на мобильную версию

Медики: Наприкінці березня - початку квітня в Україні очікується спалах грипу

Назад к разделу Техно
Медики припускають нову хвилю захворюваності на грип в Україні наприкінці березня - початку квітня, інформує Київський центр грипу.

Уперше за 10 років у Києві школи не закривалися на карантин - епідемії грипу в столиці взимку не було, зате хвиля захворюваності накрила східні регіони України.

Спеціаліст Центру грипу, академік Аркадій Фролов, назвав три основні чинники, через які не було масової захворюваності на грип у столиці: "У першу чергу, це аномально тепла погода. Під час холоду вірус грипу веде себе більш агресивно. По-друге, новий штам вірусу грипу Брісбен виявився схожий на минулорічний, і, ймовірно, у людей спрацював так званий "перехресний імунітет", коли організм наче "згадує" інфекцію і не дає бурхливої реакції. І третя причина - соціальна".

Наприкінці березня очікується різке похолодання, і вірус грипу В може активізуватися

За словами Фролова, це означає, що невеликий підйом захворюваності збігся як із періодом зимових канікул і відпусток, так і з тим, що у той період з Києва люди почали масово роз'їжджатися по регіонах, стало вільніше в громадському транспорті.

"Та й лікарняні листи виявилися багатьом ні до чого, ось тому цифри вийшли не такими, як очікували епідеміологи", - додав Фролов.

Водночас, медики не радять розслаблятися. Як сказав Фролов, наприкінці березня очікується різке похолодання, і вірус грипу В може активізуватися, так що хвиля захворюваності може накрити Київ у кінці березня - початку квітня. Подібне вже траплялося, іноді хвиля йшла на спад лише в травні, додав фахівець.

Нагадаємо, наприкінці лютого у Мукачевому Закарпатської області з метою попередження епідемії ГРВІ та грипу школи і дитячі садки закрили на вимушені канікули.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь