Переключиться на мобильную версию

У Єгипті виявлено таємний гробівець, розписаний рядками з Книги Мертвих

Назад к разделу Техно
Древній гробівець, стіни і стеля якого розписані малюнками і ієрогліфами, знайшли іспанські археологи у долині Луксор, Єгипет. Іспанський єгиптолог Хосе Мануель Галан, керівник експедиції, котра працює у долині Луксор, заявив, що гробівець дійсно можна на.
"Про таку знахідку можна було тільки мріяти" - Галан
"Про таку знахідку можна було тільки мріяти" - Галан
brooklynmuseum.org

Вік настільки цінної художньої знахідки, зробленої у гробниці давньоєгипетського вельможі Джехуті, начальника скарбниці цариці Хатшепсут, приблизно 3,5 тисячі років.

Як повідомили експерти, стіни гробівця розписані витягами із Книги мертвих - збірника текстів, що допомагали померлому пройти шлях у потойбічний світ і знайти у ньому спокій. Крім того, зберігся портрет Джехуті і підпис, котрий містить його ім'я, що є важливою знахідкою, оскільки поки що всі портрети вельмож, які знаходили вчені у ближніх гробівцях, були сильно зіпсованими, часом навіть грабіжниками, зазначили дослідники.

За словами Галана, можливо, це найдревніший приклад подібного настінного розпису в давньоєгипетських гробницях, тому є дуже цінним збереження розписів. "Про таку знахідку можна було тільки мріяти, але головне тепер - зробити все можливе для її збереження та реставрації", - додав Галан.

Раніше, археологи виявили частини мумії, які, ймовірно, належать цариці Сешестет, яка правила Єгиптом 4300 років тому.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь