Переключиться на мобильную версию

Київські екологи через суд покваплять Кабмін із перевиданням Червоної книги

Назад к разделу Техно
Київський екологічно-культурний центр подав до Адміністративного суду Києва позов проти уряду з вимогою забезпечити публікацію третього видання Червоної книги України. Її затримка, на думку екологів, обумовлена любов'ю політичної еліти до полювання на рід.
Кабмін виділив кошти на перевидання Червоної книги
Кабмін виділив кошти на перевидання Червоної книги
barnaul-altai.ru

Учора стало відомо, що центр подав позов до Кабінету міністрів і Міністерства охорони навколишнього природного середовища, в якому вимагає забезпечити публікацію третього видання Червоної книги. Перевидання повинно було відбутися ще п'ять років тому.

На думку екологів, затягування виходу нової Червоної книги пов'язано з тим, що в неї передбачається внести деякі види тварин, що є "цінним об'єктом полювання для високопоставлених чиновників і заможних людей".

У Мінприроди заявили, що чергове видання Червоної книги вийде в серпні, а затримку викликано технічними причинами.

14 березня Адміністративний суд Києва прийняв позов до розгляду і призначив перше засідання щодо даної справи на 1 квітня.

Як повідомив директор екологічно-культурного центру Володимир Борейко, вчені запропонували внести у чергове видання Червоної книги деякі види тварин, що мають високу промислову цінність. Зокрема, лосів і кілька видів осетрових риб, у тому числі російського осетра. Це і стало, на думку пана Борейка, причиною, через яку Кабмін затягує перевидання Червоної книги.

Борейко: Очевидно, Кабмін зайняв таку позицію: спочатку вибити всіх лосів, виловити всіх осетрів, а потім перевидавати Червону книгу

"І лосі, і осетри є цінними об'єктами полювання та риболовлі для високопоставлених чиновників, впливових політиків, елітних мисливців, іноземців та просто заможних людей. Тому, мабуть, Кабмін зайняв таку позицію: спочатку вибити всіх лосів, виловити всіх осетрів, а потім перевидавати Червону книгу ", - сказав Борейко.

Він також додав, що в 1960-ті роки в Україні налічувалося близько 17 тис. лосів, а вже у 1990-ті їх чисельність скоротилася до 14 тис. "Сьогодні офіційно їх 4 тис., а насправді трохи більше 1 тис. особин. Крім того, щорічно на їх відстріл видається близько 100 ліцензій. При цьому проконтролювати, скільки саме лосів відстрілюється, неможливо ", - зазначив Володимир Борейко.

Мінприроди: Затягування процесу викликано виключно технічними причинами - "певними змінами у вимогах до проведення тендерів"

Крім того, начальник управління комунікацій та зв'язків з громадськістю Мінприроди Володимир Гаптар заявив, що нове видання Червоної книги з’явиться не пізніше 20 серпня. Він розповів, що Кабмін виділив кошти на її перевидання і половину цих коштів уже перераховано компанії Глобал консалтинг, яка виграла тендер на право перевидання Червоної книги. За словами Гаптаря, затягування процесу викликано виключно технічними причинами - "певними змінами у вимогах до проведення тендерів".

Нагадаємо, перше видання Червоної книги з описом зникаючих видів тварин і рослин, що зустрічаються в Україні, вийшло в 1980 році. У 1994 році було видано перший том другого видання Червоної книги, в яку занесено 382 види тварин. У 1996 році вийшов другий том Червоної книги, що містить опис 541 виду рослин. У 2002 році Верховна рада прийняла закон Про Червону книгу України, згідно із яким вона повинна перевидавати з новою редакцією списку зникаючих видів рослин і тварин раз у десять років.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь