Переключиться на мобильную версию

Ющенко затвердив держпрограму з боротьби з ВІЛ / СНІД на наступні п'ять років

Назад к разделу Техно
Президент Віктор Ющенко підписав закон, що затверджує державну програму по боротьбі з ВІЛ / СНІД на 2009-2013 роки. Вітчизняні виробники медикаментів вже зараз заявляють, що для її реалізації необхідний додатковий закон, пише видання прес-Україна.

Закон Про затвердження Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки був прийнятий Верховною радою 19 лютого і підписаний Президентом Віктором Ющенком 16 березня. Для реалізації цієї програми, яка охоплює майже 60% населення України, буде потрібно понад 3,6 млрд. грн. Її метою є стабілізація епідемічної ситуації в Україні, а також зниження рівня захворюваності та смертності в результаті зараження ВІЛ / СНІД.

Заходи програми спрямовані як на представників "груп ризику" - споживачів наркотиків, засуджених, осіб, які займаються проституцією, мігрантів, безпритульних і бездомних, - так і на молодь.

Зокрема, для споживачів ін'єкційних наркотиків планується використовувати замісну терапію (введення наркозалежним медичних препаратів, які заміщають дію наркотику) і реабілітаційні програми.

Крім того, програма передбачає надання допомоги вітчизняним підприємствам в розробці антиретровірусних препаратів, а також повний перехід лікувально-діагностичних закладів на медичні інструменти одноразового використання. При цьому планується скористатися послугами вітчизняних виробників. За словами члена комітету Верховної ради з питань охорони здоров'я, народного депутата Валерія Коновалюка з Партії регіонів, це допоможе підтримати вітчизняного виробника і припинити використання "сумнівних схем" у галузі державних закупівель медичних препаратів та обладнання. "В останні роки в Україну надходить все більше закордонних препаратів сумнівної якості, причому за завищеною ціною", - пояснив Коновалюк.

Однак виробники готові розробляти антиретровірусні препарати лише в тому випадку, якщо держава гарантує їх закупівлю. "Часто виникає ситуація, коли вітчизняна компанія розробляє той чи інший препарат, а тим часом закуповується його зарубіжний аналог", - повідомив PR-менеджер ВАТ Фармак Сергій Прокопець. Він вважає, що Україні необхідний спеціальний закон, який створить для українських виробників преференції у сфері держзакупівель. "Такий закон вже прийнято в Росії. Закупити закордонний препарат там можна лише в разі відсутності російського аналогу, або якщо закордонний дешевший мінімум на 15%", - зазначив представник компанії.

Для фінансування загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції на 2009-2013 роки необхідно понад 3,6 млрд. грн. З них 2,9 млрд. грн. планується виділити з державного бюджету, 267,3 млн. грн. - з місцевих бюджетів. Ще 478,5 млн. грн. планується залучити з інших джерел.

Варто зазначити, що попередня чотирирічна програма потребувала всього 225,8 млн. грн. "Дуже важливо, що в новій програмі конкретизовано чисельність населення, яке повинно бути охоплене профілактичними заходами, - 60% (населення України), а також заплановано, що 80% інфікованих отримають антивірусні препарати", - заявив лікар-нарколог Леонід Власенко. За його інформацією, вартість антиретровірусного курсу лікування на сьогоднішній день складає $ 200-300 на рік на одного ВІЛ-інфікованого.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь