Переключиться на мобильную версию

Норвезькі вчені знайшли останки гігантського чудовиська, а канадські - маленького

Назад к разделу Техно
Норвезькі палеонтологи виявили останки одного із гігантських динозаврів - пліозавра із 30-сантиметровими зубами. Канадським же вченим пощастило менше: хижі динозаври, останки яких вони знайшли, за розміром схожі на курку.

Останки пліозавра виявлено на островах архіпелагу Шпіцберген ще в 2007 році, проте їх дослідження проведено недавно. За даними норвезьких фахівців, голова пліозавра, який жив у юрському періоді 147 мільйонів років тому, вдвічі більша від голови тиранозавра, а його вага становить 45 тонн, довжина ж - 15 метрів, пише The Guardian.

Вчений Еспен Мадсен Кнутсен особливо цінною назвав знахідку цілого фрагменту щелепи стародавнього морського хижака. "Цей пліозавр міг з'їсти все, що б він не зустрів", - зазначив палеонтолог.

Крім того, експерти з Університету Аляски за допомогою комп'ютерної томограми відтворили 3D-зображення мозку пліозавра. З'ясувалося, що він був маленьким і витягненим, як у білих акул.

Крім того, одночасно зі знахідкою пліозавра, канадські вчені виявили під час дослідження останків із провінції Альберта кістки дуже маленького двоногого динозавра-хижака, розміром із курку. Один з дослідників Нік Лонгріч зазначив, що уявлення про екосистему крейдового періоду в Північній Америці зараз кардинально змінюються на користь дрібних динозаврів.

Нагадаємо, нещодавно інша група палеонтологів виявила на території Аргентини останки всеїдного динозавра, раніше невідомого науці.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь