Переключиться на мобильную версию

Астронавти NASA вийшли у відкритий космос і з'їли "дуже шоколадний торт"

Назад к разделу Техно
Американські астронавти Стівен Свонсон і Річард Арнольд, які прибули на Міжнародну космічну станцію на шаттлі Discovery, вийшли у відкритий космос. Вони мають встановити доставлену шаттлом сонячну батарею на поверхню МКС.
Астронавти NASA вийшли у відкритий космос
Астронавти NASA вийшли у відкритий космос
pictures.reuters.com

Як повідомили в представництві NASA в Російському центрі керування польотами, роботи в безповітряному просторі триватимуть близько 6  годин.   

У ніч на четвер сонячну батарею вийняли з вантажного відсіку шаттлу за допомогою руки-маніпулятора космічного корабля. Потім вона була передана на руку-маніпулятор станції, яка перенесла батарею до місця установки. Астронавти під час виходу мають закріпити панель на правій стороні МКС і підключити всі необхідні кабелі. Її довжина - 73,2 м. Маса - 15900 кілограмів. Вартість - 300 мільйонів доларів.  

З установкою четвертої сонячної батареї (зараз на МКС - три таких батареї) завершиться створення енергетичної системи американського сегменту станції, що дозволить проводити більш енерговитратні експерименти. Повністю забезпечити енергетичний ресурс російського сегменту  планується до 2014-2015 років за рахунок приєднання науково-енергетичних модулів.

Для космонавта Свонсона цей вихід стане третім в житті, а Арнольд опинився в безповітряному просторі вперше. Даний вихід є 121-м виходом в космос з борту  МКС.

Між тим, астронавти не цураються земних насолод. Раніше екіпаж американського космічного корабля багаторазового використання Discovery і МКС відсвяткував день народження астронавта Майкла Фінка.

Він є командиром МКС-18, і 14 березня йому виповнилося 42 роки. З святкуванням космонавт вирішив почекати до прибуття шаттлу на орбітальну станцію.  

Як повідомив командир Discovery Лі Арчамболт, його екіпаж спеціально для Фінка привіз з Землі шоколадний торт. Його спекла астронавт NASA Маршу Айвінс. Американці весь політ до станції пильно стежили, щоб торт не зіпсувався і не втратив свого привабливого вигляду. Торт з'їли всі разом після виконання традиційного Happy birthday to you!  

"Ми виявили безквиткового пасажира  - дуже шоколадний торт", - повідомив на Землю астронавт Discovery Джон Філліпс. За його словами,  екіпаж високо оцінив святкове частування.   

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь