Переключиться на мобильную версию

Експерти: До 2030 року ситуація із життєво важливими ресурсами стане катастрофічною

Назад к разделу Техно
До 2030 року світ може вразити масштабна криза, передбачає науковий консультант уряду Великобританії, професор Джон Беддінгтон. Збільшення населення планети призведе до небувалого поєднання світових проблем, коли продовольство, енергія і вода опиняться в.

До цього часу чисельність населення досягне 8,3 млрд. осіб, потреба в енергії підскочить на 50%, а в прісній воді - на 30%. Такі дані вчений планує оприлюднити і проаналізувати на конференції в Лондоні.

Він додає, що кліматичні зміни можуть ще більше ускладнити ситуацію.
"Це не буде повною катастрофою, але якщо ми не почнемо вирішувати проблеми, справи матимуть загрозливий характер", - сказав Беддінгтон.

Він вважає, що криза, яка насувається, за масштабом нагадуватиме ту, яка відбувається в банківському секторі.

За його словами, побоювання викликає глобальність проблеми: нестачу продовольства і води відчують по всьому світу.

Нестача води стане відчутною в Африці, Європі та Азії вже до 2025 року

Вчений вважає, що Великобританія перебуває у відносно безпечному стані. Можливо, брак необхідних для життя ресурсів країні не загрожує, проте зростання цін на них цілком імовірне.

За даними Програми ООН щодо захисту навколишнього середовища, брак води стане відчутним в Африці, Європі та Азії вже до 2025 року.

До цього року очікується різке падіння кількості доступної води на душу населення.

Питання продовольчої та енергетичної безпеки привернуло особливу увагу політиків у 2008 році, що було обумовлено злетом цін на енергоносії і продукти.

На думку експерта, побоювання викликає те, що хоча ціни в даний час і впали, усі ці питання можуть загостритися в майбутньому, тому розслаблятися не варто.

Беддінгтон вважає, що вирішенням проблеми може стати підвищення продуктивності в сільському господарстві.

У даний час близько 30-40% врожаю пропадає через хвороби та природних шкідників.

"Ми повинні звернути на це увагу. Нам необхідні сільськогосподарські культури, які стійкі до таких загроз, а також більш досконалі методи збору врожаю", - вважає вчений.

Професор вважає, що генетично модифіковані продукти допоможуть частково вирішити проблему.

З цими проблемами, вважає Беддінгтон, не можна впоратися поодинці. На його думку, європейським політикам варто мати наукових радників такого ж високого рівня, як у американського президента Барака Обами.

Нагадаємо, учасники конференції щодо зміни клімату, яка нещодавно відбулася в Копенгагені, застерегли, що до кінця XXI століття з поверхні Землі може зникнути до 85% тропічних дощових лісів Амазонки.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь