Переключиться на мобильную версию

Популяція риб в Карибському морі скоротилася більш ніж удвічі

Назад к разделу Техно
Канадські екологи стверджують, що популяція риб, які мешкають у коралових рифах Карибського моря, скоротилася на 32-72% за останні 10-15 років.
Популяція риб в Карибському морі скоротилася
Популяція риб в Карибському морі скоротилася
wikipedia.org

Результати свого дослідження вчені публікують у журналі Current Biology.

У рамках дослідження екологи провели аналіз даних, зібраних у результаті 48 різних досліджень. Це дозволило їм отримати картину зміни чисельності 273 видів риб у 318 коралових рифах між 1995 і 2007 роками.

У результаті дослідникам вдалося встановити, що з 1955 по 1995 рік загальна чисельність різних видів була приблизно постійною. Однак у проміжку між 1995 і 2007 роком популяція почала різко скорочуватися зі швидкістю 3-6% на рік.

Дослідники зазначають, що приблизно однакове зниження чисельності спостерігається серед видів, які використовуються у промисловості, і тих, які не пов'язані з діяльністю людини.

Учені вважають, що їм вдалося знайти глобальну причину цього зниження - вона походить через масове зникнення рифоутворюючих коралів. Справа у тому, що в результаті загибелі цих організмів зникає природне середовище існування досліджуваних видів риб.

У даний час екологи називають кілька можливих причин скорочення чисельності коралів. Серед них - збільшення кислотності води у зв'язку зі зростанням рівня CO2 в атмосфері та підвищення температури океанів.

Зазначимо також, згідно з дослідженням американського палеонтолога з університету Вісконсін-Медісон Шенена Петерсена, значні коливання рівня світового океану призвели до загибелі багатьох живих істот на Землі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь