Переключиться на мобильную версию

Сьогодні - Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Назад к разделу Техно
24 березня року - Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Це захворювання, як і раніше, забирає одне людське життя кожні 20 секунд. Україна замикає першу п'ятірку в рейтингу ООН серед країн із найвищим рівнем захворюваності.
На Україну припадає 11% усіх зареєстрованих випадків туберкульозу
На Україну припадає 11% усіх зареєстрованих випадків туберкульозу
last24.info

У посланні з нагоди цієї дати Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун звернув увагу на те, що сьогодні, завдяки зусиллям всього міжнародного співтовариства, масштаби цієї епідемії продовжують скорочуватися.

Однак, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) нагадує, що в даний час туберкульозом інфіковано одну третину світового населення. Як і раніше, кожні 20 секунд на планеті від туберкульозу помирає одна людина. Мільйони хворих позбавлені можливості лікуватися.

У даний час одну третину світового населення інфіковано туберкульозом

Хоча туберкульоз вважають хворобою бідняків, щогодини ним заражаються 55 жителів країн - членів Європейського бюро ВООЗ. При цьому в регіоні, особливо в пострадянських державах, основною проблемою є поширеність лікарсько-стійких форм захворювання.

ВООЗ визначила 27 країн, на які припадає 85% усіх випадків туберкульозу з множинною лікарською стійкістю. Перші п'ять місць у цьому списку займають Азербайджан, Молдова, Казахстан, Узбекистан та Україна.

На Україну припадає 11% усіх зареєстрованих випадків туберкульозу в європейському регіоні ВООЗ

Представництво ООН в Києві повідомляє, що на Україну з населенням у 46,143 мільйона осіб (станом на 1 січня 2009 року) припадає 11% усіх зареєстрованих випадків туберкульозу в європейському регіоні ВООЗ.

Два роки тому уряди європейських країн прийняли Берлінську декларацію, в якій зобов'язалися посилити політичну та фінансову підтримку боротьби з туберкульозом. У 2008 році Європейське регіональне бюро ВООЗ приступило до реалізації плану "Зупинити туберкульоз". Він розрахований до 2015 року і охоплює 18 країн - Азербайджан, Вірменію, Білорусь, Болгарію, Грузію, Казахстан, Киргизстан, Латвію, Литву, Молдову, Росію, Румунію, Таджикистан, Туркменістан, Туреччину, Узбекистан, Україну та Естонію. В цілому на його реалізацію знадобиться 14,8 млрд. доларів США.

Пан Гі Мун, у свою чергу, підкреслив, що сьогодні, в період економічної кризи, необхідно забезпечити захист інвестицій в охорону здоров'я населення, особливо його найбільш уразливих груп. "Загальне співробітництво у боротьбі з туберкульозом, а також всі цілі в галузі розвитку, які сформульовано в Декларації тисячоліття, повинні займати ключове місце серед наших завдань на майбутнє", - наголосив Генеральний секретар.

Зазначимо, вчора Головне управління охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації оприлюднило дані, згідно з яким на даний момент в області зареєстровано 4 тисячі 728 осіб з активною формою туберкульозу, під наглядом на диспансерному обліку знаходиться ще 34 тисячі 347 осіб.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь