Переключиться на мобильную версию

Харківські чиновники: Говорити про перемогу над епідемією туберкульозу поки рано

Назад к разделу Техно
Епідемія туберкульозу на території Харківської області все ще існує, заявила заступник начальника Головного управління охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації Галина Сіроштан.
"Епідемія туберкульозу існує" - Сіроштан
"Епідемія туберкульозу існує" - Сіроштан
mevis-research.de

За словами експертів, на даний момент в області зареєстровано 4 тисяч 728 осіб з активною формою туберкульозу, під наглядом на диспансерному обліку знаходиться ще 34 тисяч 347 людей.

"У 2004-2005 роках був зафіксований спалах захворювання на туберкульоз. Але завдяки фінансуванню з обласного бюджету медичних закладів, завдяки впровадженню восьми міжнародних проектів з охорони здоров'я, які були реалізовані на території Харківської області, вдалося знизити рівень захворюваності на туберкульоз. Зараз цей показник становить 68,8 на 100 тисяч населення, однак епідемія туберкульозу існує ", - зазначила Сіроштан.

Однак за словами директора Департаменту охорони здоров'я та соціальних питань Харківської міськради Ігора Шурми, до кінця 2009 року кількість стаціонарних хворих на туберкульоз у міській мережі має значно зменшитися, оскільки погіршення ситуації експерти не прогнозують.

***

Більше 15 років тому Всесвітня організація охорони здоров'я визнала туберкульоз глобальною загрозою для людства. З середини 90-х років минулого століття у багатьох країнах була оголошена епідемія цього захворювання. В Україні ВООЗ зафіксувала епідемію туберкульозу в 1996 році, коли кількість хворих перевищила епідпоріг майже у три рази і склала 1% від усього населення країни, інформує прес-служба харківського ГУЗ.

Тим не менше, якщо з 1995 по 2004 рік спостерігалося зростання захворюваності на туберкульоз, і за десять років цей показник збільшився удвічі, то з 2005 року його вдається щорічно поступово зменшувати.

За станом на 2008 рік загальна захворюваність в Україні складає 77,8 на 100 000 чоловік, у Харківській області - 72,4. За словами представників ГУЗ Харківської облдержадміністрації, ці показники свідчать, що епідемія стає все більш керованою. Однак експерти зазначають, що говорити про перемогу над цією проблемою ще рано.

Варто зазначити, що у лютому 2009 року спеціалісти з США заявили, що найближчим часом з'явиться ефективний спосіб лікування найбільш смертоносної форми туберкульозу, яка має високу стійкість до лікарських препаратів і практично не піддається лікуванню.

За матеріалами: Корреспондент.net, STATUS QUO
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь