Переключиться на мобильную версию

Астронавтам МКС не вдалося виправити положення платформи на переверненому кріпленні

Назад к разделу Техно
Два астронавти шаттла Discovery успішно здійснили третій вихід у відкритий космос. Одне із поставлених завдань - виправлення допущеної у ході минулого виходу помилки - їм виконати не вдалося.
Два астронавти здійснили третій вихід у відкритий космос
Два астронавти здійснили третій вихід у відкритий космос
Reuters/NASA TV

Основним із завдань астронавтів Річарда Арнольда та Джозефа Акаби було змазування "руки" механічного супер-маніпулятора Canadarm, за допомогою якого на зовнішній поверхні МКС можна було здійснити установку великого обладнання та переміщення вантажів.

Астронавтам також було доручено перенести транспортну систему, яка допомагає астронавтам  переміщатися по МКС, із лівого на правий борт станції.

Крім того, Арнольд та Акаба повинні були правильно встановити деталь, за допомогою якої одна із зовнішніх вантажних платформ кріпиться до станції, - повідомив експерт НАСА.

Астронавти Стівен Свонсон та Джозеф Акаба під час другого виходу у відкритий космос у ніч на неділю неправильно встановили цю деталь. Акаба помилково перекрутив перед установкою деталь, за допомогою якої на зовнішній поверхні МКС кріпиться платформа, на якій у свою чергу встановлюється обладнання.

Однак, хоч астронавтам у понеділок і вдалося за допомогою молотка переставити деталь, вантажна платформа все одно не стала на місце. Центр управління польотом (ЦУП) у Х'юстоні наказав астронавтом припинити спроби.

Цю платформу астронавти тимчасово стягнули двома тросами великої міцності, доки у майбутньому хто-небудь не повторить спробу усунення проблеми.

У ході третього виходу у відкритий космос Арнольд та Акаба повинні були зробити переконфігурацію електроживлення МКС, а також здійснити фотозйомку поверхні станції із різних точок.

19 березня, під час свого першого виходу, астронавти встановили на американському сегменті МКС останній комплект сонячних батарей, доставлених шаттлом зі Землі. Таким чином, роботу зі забезпечення енергоозброєння космічної станції цілком завершено. Секція сонячних батарей була змонтована з правого борту МКС.

У ході другого виходу у відкритий космос, астронавти, зокрема, встановили на зовнішній поверхні японського модуля Кібо приймально-передавальну антену навігаційної супутникової системи NAVSTAR, відому більше як GPS. Крім того, вони сфотографували зовнішні панелі американського сегменту МКС із метою виявлення можливих наслідків багаторічної експлуатації станції.

Прощання екіпажів МКС та шаттла Discovery поки що заплановано на 25 березня, а відстиковку - на 16.47 мск, приземлення космічного човника заплановано здійснити 28 березня, орієнтовно о 20.42 мск, однак не виключено, що відліт шаттла може бути здійснено днем раніше, проте поки що плани НАСА залишаються попередніми.

Нагадаємо, учора екіпаж шаттла Discovery успішно здійснив маневр ухилення МКС через наближення уламку китайського супутника.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь