Переключиться на мобильную версию

Домашні тварини почали хворіти піроплазмозом

Назад к разделу Техно
Не зважаючи на тривалий холод, переносники одного із найбільш небезпечних для собак захворювань - піроплазмозу - уже дали про себе знати.
Собаки почали хворіти
Собаки почали хворіти
dailypuppy.com
За даними експертів, перші випадки захворювання тварин зареєстровано практично відразу після настання відносно теплої погоди та з’яви першої рослинності - у цей час і прокидаються кліщі. Весняний спалах характеризується найбільшою кількістю хворих тварин і триває практично аж до настання літньої спеки.

У Києві уже зафіксовано випадки захворювання домашніх тварин піроплазмозом.

Збудником хвороби є паразит Piroplasma canis: при потраплянні у кров тварини він майже цілковито заповнює увесь еритроцит. Переносниками ж збудника піроплазмозу собак є дорослі іксодові кліщі роду Dermacentor. Інкубаційний період хвороби складає 6-10, рідше 20 діб.

Серед симптомів піроплазмозу виділяють різке підвищення температури, нудоту. Потім собаки стають апатичними, в’ялими, відмовляються від корму, починають важко та прискорено дихати. Кров тварини стає світло-червоного кольору, а кількість еритроцитів може зменшитися на 50%.

Піроплазмоз досить часто забирає життя домашніх улюбленців, тому у випадку фіксації перших симптомів, або виявлення кліща, фахівці закликають якомога швидше звернутися за ветеринарною допомогою. Зазвичай для зняття симптомів достатньо введення препарату беренілу, або його аналогів.

Крім того, експерти настійно рекомендують обробляти собак препаратами проти ектопаразитів і після прогулянок перевіряти шерсть тварини на наявність паразитів.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь