Переключиться на мобильную версию

Російський вчений: Створити етнічну зброю неможливо

Назад к разделу Техно
Розробити зброю, що вражала б виключно людей, які належать до певного етносу, неможливо, заявив директор Інституту загальної генетики імені М.І. Вавілова РАН Микола Янковський.
Народи Європи генетично споріднені географічним сусідством
Народи Європи генетично споріднені географічним сусідством
thednastore.com

Раніше вчені та деякі військові неодноразово зазначали, що у майбутньому можливо з'явиться так звана етнічна зброя, яка може вражати спеціально розробленими біологічними агентами одні етнічні групи населення і бути безпечною для інших.

На їхню думку, здібності такої зброї повинні ґрунтуватися на вивченні генетичних відмінностей між етносами. З'являлися також повідомлення, що ізраїльські вчені орієнтовно розглядали можливість ведення етнічної війни проти палестинців.

Співробітники Інституту загальної генетики протягом багатьох років займаються етногеномікою - вивченням генетичних характеристик різних етносів, розповів Янковський.

"Нам дійсно вдалося виявити генетичні особливості, які властиві лише одному етносу. Однак ці особливості зустрічаються у вкрай невеликої частки представників даного етносу. Якщо певна генетична відмінність зустрічається частіше, вона неминуче виявляється розкиданою по всіх сусідніх етносах",- зазначив фахівець.

Згідно з даними вчених, для народів Європи генетичне споріднення більш обумовлене географічним сусідством, ніж спільністю мови.

"Наприклад, слов'яни хорвати за деякими ознаками генетично виявляються значно ближчими до італійців, ніж до слов’ян росіян. Словаки - ближчі до австрійців, ніж до росіян", - пояснив учений.

За його словами, соціологічні дослідження, проведені у Москві, показують, що нащадки змішаних шлюбів у більшості випадків вважають себе належними до домінуючої у цій місцевості нації. "Належність до нації, до етносу, таким чином, швидше факт культури, ніж генетики", - вважає Янковський.

"Зараз немає технологій для створення зброї, котра вражала б тільки один певний народ на основі його генетичних ознак. Якщо таку зброю і буде коли-небудь створено, то вона зможе вражати тільки мізерний відсоток людей, які належать даному народу. Якщо ж використовувати більш широкий спектр ознак, під ударом виявиться населення і сусідніх регіонів", - підсумував Янковський.

Раніше повідомлялося, що розвідувальне управління Пентагону замовило спеціальній комісії підготувати звіт про можливе використання гравітаційних хвиль у якості зброї або засобів зв'язку.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь