Переключиться на мобильную версию

NASA розповіло про можливі наслідки плазмової атаки Сонця на Землю

Назад к разделу Техно
Могутній заряд плазми у випадку сонячної атаки паралізує всі електричні мережі Землі, повідомили американські експерти.
На Землі може вибухнути електромагнітна катастрофа
На Землі може вибухнути електромагнітна катастрофа
parkfoto.ru

Електромагнітна катастрофа може вибухнути на Землі досить несподівано, пише La Stampa.

У такому випадку планета виявиться непідготовленою до подібної катастрофи, повідомляє видання. Агентство NASA спільно з Національною академією наук США здійснило розрахунки за ймовірним сценарієм: коли на Землю обрушиться заряд плазми, сигнал тривоги із супутника, що спостерігає за Сонцем, поступить в Х'юстон, у центр космічних досліджень. Однак у розпорядженні людства виявиться всього кілька хвилин, вважають вчені.

Як зазначають фахівці, будь-які зусилля будуть марними. Спочатку люди зможуть спостерігати сяйво, подібне до полярного, але у багато разів яскравіше. Потім з ладу вийдуть всі енергосистеми, трансформатори. Водночас, ніхто не загине, але наслідки сонячної атаки проявляться не одразу: спочатку перестане надходити питна вода, відключать бензоколонки, перестануть функціонувати нафто-та газопроводи. Автономні енергосистеми в лікарнях пропрацюють три дні, потім зупиняться. Вийдуть з ладу системи охолодження і зберігання продуктів, говориться в повідомленні.

У результаті, за підрахунками фахівців, через непрямі наслідки паралічу економіки протягом року помруть мільйони американців. ООН же буде класифікувати США як країну третього світу. Світовій економіці на відновлення буде потрібно від 4 до 10 років, інформує видання.

За даними NASA, подібна магнітна буря трапилася в 1859 році. Однак тоді промисловість тільки почала розвиватися, і тому людство не зазнало великих втрат. Зараз же світ більш вразливий. Приміром, у 1989 році в Канаді 6 мільйонів осіб залишалися без електрики протягом 9 годин.

На сьогоднішній день наслідки сонячної атаки можуть бути більш небезпечними, оскільки трансформатори не можна відремонтувати, їх можна лише замінити, а при цьому заводи, на яких вони виробляються, буде паралізовано, кажуть експерти NASA. Вони також додали, що ймовірність такої електромагнітної бурі на даний момент статистично дуже мала.

Раніше NASA і Google оголосили про створення Університету сингулярності - Singularity University, який буде готувати фахівців для вирішення глобальних проблем, з якими в даний час стикається людство.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь