Переключиться на мобильную версию

Супутник NASA сфотографував весну на Марсі

Назад к разделу Техно
На Марсі "весняне" підвищення температури супроводжується викидами вуглекислого газу, які струмками піднімаються з брил сухого льоду, що нагріваються на сонці.
Весна на Марсі відрізняється від земної весни
Весна на Марсі відрізняється від земної весни
NASA

Про це повідомили вчені, проаналізувавши знімки, які зроблено супутником NASA, що обертається навколо Червоної планети, пише The Independent.

"Весна на Марсі відрізняється від земної весни, оскільки на Марсі є не тільки постійний крижаний покрив, але й сезонні полярні шапки діоксиду вуглецю, відомого на Землі як сухий лід", - стверджує Кендіс Хансен-Кохарчек із Лабораторії реактивних двигунів NASA в Пасадені, штат Каліфорнія.

"Ми вважаємо, що на Марсі відбувається наступне: сезонні крижані шапки тануть знизу, газ під шапками створює тиск. І там, де газ знаходить слабкі місця або тріщини, він проривається назовні, найчастіше виносячи з собою частинки бруду із нижніх шарів", - зазначає доктор Хансен-Кохарчек.

Водночас, раніше в ході аналізу даних, які отримано камерою HiRISE орбітального апарату Mars Reconnaissance Orbiter для регіону Марса під назвою Аравійська Земля, вчені припустили, що ця місцевість заселена.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь