Переключиться на мобильную версию

Британець побив рекорд зі швидкості вітромобіля

Назад к разделу Техно
Британський інженер побив світовий рекорд швидкості пересування на апараті, що використовує енергію вітру.
Машина використовує енергію вітру
Машина використовує енергію вітру
greenbird.co.uk

Річард Дженкінс із Хемпшира зумів розвинути на своєму вітромобілі швидкість до 202 км/год. Попередній рекорд, який поставлено в 1999 році американцем Бобом Шумахером, склав 186 км/год.

Транспортний засіб, який побудував британець, називається Greenbird і використовує для руху тільки вітер. На те, щоб побудувати апарат, у інженера пішло 10 років.

Пристрій із вагою близько 600 кг використовує для того, щоб прийти в рух, не вітрило, а жорстке крило. Машину зроблено із вуглецевого волокна. Єдині металеві деталі в ній - кулькопідшипники для крила і колісні вузли.

При високій швидкості вітер також розвиває підйомну силу - це дуже корисно для літаків, однак для машини це становить небезпеку. Для компенсації інженери додали невеликі крила, на зразок тих, що використовуються в гоночних болідах Формули-1, щоб утримати вітромобіль на землі.

"Це чудово, одна з тих речей, для досягнення яких ви так багато працювали, а коли це, нарешті, вийшло, це виявилося навіть занадто легко", - сказав Дженкінс в інтерв'ю телеканалу ВВС, описуючи свою радість від досягнення.

Після підкорення рекорду винахідник збирається приділити увагу розробці вітромобіля, який буде пересуватися по льоду.

Крім того, у березні цього року у вільний продаж в США надійшов перший літаючий автомобіль Transition. Літакомобіль може злітати і з вільної ділянки шосе, і з аеродрому. Машина, яка розвиває максимальну швидкість у повітрі 190 км/год, працює на звичайному неетиловому бензині.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь