Переключиться на мобильную версию

Крига Арктики може зникнути у три рази раніше

Назад к разделу Техно
Улітку через 30 років розтане весь арктичний лід. Це в три рази раніше, ніж вважалося дотепер, заявили вчені, посилаючись на нові комп'ютерні моделі, підготовлені на основі останніх вимірювань стану льоду. Свої висновки американські вчені опублікували у ж.
А де житимуть пінгвіни?
А де житимуть пінгвіни?
promved.ru

"Арктика змінюється швидше, ніж очікувалося. Це викликано комбінацією факторів - природними кліматичними коливаннями у поєднанні з підвищенням температури моря та повітря, викликаного зростанням концентрації парникових газів", - говорить один з авторів дослідження Джеймс Оверленд з Національної адміністрації з вивчення океану та атмосфери (NOAA).

Вчені з Американського геофізичного союзу вважають, що лід збережеться тільки біля північних берегів Гренландії і канадських островів. За їхніми розрахунками, у кінці літа 2037 року площа льоду може скласти лише близько 1 мільйона квадратних кілометрів. Крім того, за даними Росгидромета, мінімальна площа сезонного льоду в Арктиці у вересні 2007 року досягла абсолютного мінімуму - 4,3 мільйони квадратних кілометрів.

Міжурядова група експертів із вивчення зміни клімату (IPCC) використовувала 23 комп'ютерні моделі. Оверленд і його колега Му Інь Ван з Університету штату Вашингтон вибрали з них ті прогнози, які найкращим чином відповідали сучасному стану льоду. Згідно з результатами дослідження, лід зникатиме через 32 роки, хоча деякі моделі показали, що це відбудеться вже через 11 років.

У січні цього року Всесвітня служба спостереження за кригою прийшла до висновку, що більша частина льодовиків на Землі тане з такою швидкістю, що вже до середини цього століття вони зникнуть.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь