Переключиться на мобильную версию

Корреспондент: Через кризу в Україні різко зросла кількість абортів і впала народжуваність

Назад к разделу Техно
Бебі-бум, який намітився в минулому році в Україні, знесла хвиля економічної кризи. У лічені місяці країну накрила епідемія абортів, і народжуваність пішла на спад, пише в останньому номері журнал Корреспондент.
Вирішуючи, чи залишати дитину, українки у складних економічних умовах все частіше схиляються до аборту
Вирішуючи, чи залишати дитину, українки у складних економічних умовах все частіше схиляються до аборту
Корреспондент

Криза змушує зважитися на аборт все більше співвітчизниць. За останні три місяці попит на препарати, за допомогою яких можна викликати медикаментозний аборт, зріс на 10-15%, розповіли Корреспонденту в київських аптеках. Лікарі приватних клінік визнають, що кількість передчасних переривань вагітності йде вгору, і очікують ще більшого зростання.

Навіть в інтернет-пошуковику Яndex слово аборт задавали з початку року в десять разів частіше, ніж за аналогічний період 2008-го, зазначає видання.

Однак офіційна статистика поки ані підтверджує, ані спростовує зростання абортів у країні. Даних по кризовим місяцях Мінохоронздоров'я не дає. "За цей показник лікарів (їхні керівники) карають - мовляв, ті не ведуть профілактичну роботу, - пояснює Світлана Жук, головний акушер-гінеколог Державного управління охорони здоров'я Києва. - Тому медпрацівники не дають правдивих даних".

Доля: На одного новонародженого в Україні припадає як мінімум одне переривання вагітності

Відомо, щонайменше, що щорічно від небажаної вагітності за статистикою позбуваються понад 200 тис. українок. За даними громадської організації з боротьби з абортами Доля, реальна цифра у п'ять разів більша, а на одного новонародженого в Україні припадає як мінімум одне переривання вагітності.

Хоча за останні десять років кількість абортів в Україні скоротилася втричі, цю позитивну тенденцію криза розвертає назад. Валерій Зукін, директор репродуктивної медичної клініки Надія, очікує протягом цього року зростання кількості абортів на 20-30%.

Розраховувати в найближчі роки на збільшення народжуваності теж не варто. У 2008-му в Україні з'явилися на світ 510 тис. немовлят - абсолютний рекорд за роки незалежності, а в деяких регіонах (Рівненській, Івано-Франківській областях і Києві) народжуваність навіть перевищила смертність. Тепер ця тенденція ризикує захлинутися.

Жук: кризою зручно прикриватися, щоб себе виправдовувати

Професор Федір Дахно, директор Інституту репродуктивної медицини і батько першого української дитини з пробірки, не приховує, що через кризу кількість пацієнтів, готових з його допомогою подолати безпліддя, зменшилася. Щоправда, цифр не називає, обмежуючись відмовкою: "Звичайно ж, економічні умови створюють сприятливі умови в демографічному питанні".

Дахно називає аборти злочином, але причину зростання їх числа шукає не стільки в економічних проблемах, скільки в недбайливому відношенні жінок до власного здоров'я.

"Кризою зручно прикриватися, щоб себе виправдати. Хіба не можна купити презерватив або використовувати народні методи контрацепції?" - згодна з професором Жук.

Про прогнозах фахівців, виправдання українок, які зважилися на аборт, і паралелі з подібною ситуацією в незалежній Україні у 90-х роках читайте на сторінках № 12 журналу Корреспондент за 3 квітня 2009 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь