Переключиться на мобильную версию

Японці презентували апарат для керування роботом силою думки

Назад к разделу Техно
Японські вчені презентували першу в світі систему, що дозволяє керувати людиноподібними роботами силою думки - оператору не потрібно натискати на кнопки або давати голосові команди.
Успіх досліду залежав від сили концентрації.
Успіх досліду залежав від сили концентрації.
АР

Автори розробки - японський дослідний інститут компанії Honda (HRI), Міжнародний інститут передових телекомунікаційних досліджень (ATR) та корпорації Shimadzu.

Система складається з людино-машинного інтерфейсу, який використовує технології електроенцефалографії (EEG) та спектроскопії в ближній інфрачервоній області (NIRS) одночасно. Він дозволяє однією лише силою думки з безпрецедентною точністю керувати людиноподібним роботом.

У лабораторних дослідженнях брав участь людиноподібний робот ASIMO. По "уявній команді" людини він повинен був підняти руку або ногу, і найкращий результат - розпізнавання наказу з точністю в 90%. При цьому оператору заздалегідь говорили, про рух якої кінцівки він повинен думати, а успіх досліду залежав від сили його концентрації.

EEG-шолом, який вже використовувався в розробках Homda, зчитує електричну активність з поверхні шкіри голови, а датчики NIRS, який також знаходяться на шоломі, фіксують зміни в мозковому кровотоку.

Таким чином, дослідники, отримуючи в режимі реального часу дані з двох джерел, можуть інтерпретувати мозкову діяльність нерухомої людини з високою точністю без використання громіздкого сканера магнітно-резонансної томографії (fMRI), за допомогою якого в кінці минулого року вчені вперше зуміли зчитати зоровий образ, мозку людини.

Суть інновацій компанії Honda і її партнерів полягає не тільки в об'єднанні двох технологій, але й у досягнутій точності вимірювання та аналізу змін у мозку. Крім того, слід зазначити відносну компактність обладнання

Honda проводить дослідження подібного управління роботами з 2005 року і має намір вдосконалюватися в цій області і далі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь