Переключиться на мобильную версию

Філіпінські рибалки на очах у екологів спіймали і з'їли рідкісну акулу

Назад к разделу Техно
На Філіппінах представникам екологічних організацій, які були присутні при вилові рідкісної акули, не вдалося переконати місцевих жителів зберегти цінну особину для науки.
Акула харчується планктоном
Акула харчується планктоном
prionace.it

Рибалки зловили представника рідкісного виду глибоководних акул Megachasma pelagios (великорота акула), повідомляє агентство AFP.

Дана рибина стала всього 41-ю (за деякими даними, 43-ю) з коли-небудь зареєстрованих особин цього виду, анатомію яких досі малодосліджена.

Не сприяла науковому прогресу та особина з філіппінських островів. Акула потрапила в тенета поблизу міста Донсол 30 березня. Її довжина склала 4 метри, а вага - понад півтонни. Місцеві жителі приготували з акули традиційну рибну страву, з використанням кокосового молока.

Однак вчені знайшли і позитивні сторони в такому улові рибалок, це дозволяє зробити висновок про те, що місцева екосистема філіппінських островів знаходиться в непоганій формі", незважаючи на численні світові проблеми довкілля.

Великоротих акул відкрили в 1976 році поблизу Гавайських островів. Вони належать до одного з трьох відомих видів акул, які живляться планктоном (два інші - китові та гігантські акули) і, отже, цілком безпечні для людини. Саме для лову планктону M. pelagios потрібен її великий рот.

Водночас, у Новій Зеландії уряд взяв на себе опіку над двома найрідкіснішими видами дельфінів у світі - дельфіна мауі та дельфіна гектор.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь