Переключиться на мобильную версию

ВООЗ стурбована сексуальним здоров'ям і благополуччям інвалідів

Назад к разделу Техно
Інваліди не менше, ніж здорові люди, схильні до ризику зараження ВІЛ поряд із загрозою сексуальних нападів, стверджує Всесвітня організація охорони здоров'я.
Інваліди не менше, ніж здорові люди, схильні до ризику зараження ВІЛ
Інваліди не менше, ніж здорові люди, схильні до ризику зараження ВІЛ
corbis.com

Про це говориться в документі Інвалідність та ВІЛ, підготовленому Об'єднаною програмою ООН з ВІЛ/СНІД, ВООЗ та Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини.

У ньому проаналізовано тенденції взаємозв'язку ВІЛ та інвалідності, а також викладено рекомендації щодо запобігання розповсюдження вірусу імунодефіциту серед людей з обмеженими можливостями. Таких у світі сьогодні налічується 650 мільйонів чоловік - або 10% населення планети.

Побоювання ВООЗ особливо стосуються жінок і дівчат з розумовими розладами та людей, які утримуються у спеціалізованих установах.

Автори документа стверджують, що в деяких країнах навіть існують дикі вірування в те, що ВІЛ-позитивна людина може видужати, якщо зґвалтує інваліда.

Медики та правозахисники звертають увагу на те, що багато інвалідів часто не мають доступу до послуг в області сексуального та репродуктивного здоров'я. Іноді такі служби розташовано в клініках, лікарнях та інших установах, які можуть бути для них фізично недоступними. У багатьох місцях немає фахівців у цій сфері, що знають мову глухонімих. Крім того, особи, які надають такі послуги, можуть не розумітися на проблемах інвалідності.

У новій Конвенції про права інвалідів йдеться про те, що люди з обмеженими можливостями мають право брати участь у прийнятті рішень, які впливають на їх життя, і повинні повноцінно залучатися в розробку, здійснення та оцінку стратегій і програм у зв'язку з ВІЛ. Це найкращий спосіб забезпечити, щоб ці стратегії та програми враховували їхні потреби.

Нагадаємо, в одній з останніх доповідей ВООЗ привернула увагу до високого рівня поширення ВІЛ серед осіб старше 50 років, сексуальна активність серед яких часто супроводжується послабленням пильності до наслідків статевого акту.

За матеріалами Центр новин ООН

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь