Переключиться на мобильную версию

Здатність Місяця відображати рельєф Землі допоможе вченим шукати екзопланети

Назад к разделу Техно
Поверхня Місяця, яка не освітлюється прямим сонячним світлом, по-різному відображає світло від океанів і суші Землі.
У вечірні години пиловидне світло Місяця більш яскравіше
У вечірні години пиловидне світло Місяця більш яскравіше
fotki.yandex.ru

Таким чином, земний супутник може дати уявлення про розташування та рельєф екзопланет, стверджують учені. Астрономи зі США і Університету Мельбурна, Австралія, спостерігали за Місяцем протягом трьох років, використовуючи потужності телескопу, встановленого на горі Македонії в Австралії. Учені порівнювали інтенсивність так званого пиловидного світла Місяця ввечері і вранці, повідомляється в прес-релізі університету.

Пиловидне світло - відображене Землею сонячне випромінювання, що потрапило на темну сторону супутника і також відобразилося від неї. Наприклад, під час повного місяця або на заході сонця це світло можна побачити як легке світіння, що доповнює невидиму частину Місяця.

Згідно з даними дослідників, у вечірній час супутника Землі досягають промені, відбиті від поверхні Індійського океану. Вранці до Місяця доходить світло від африканського континенту (так як Земля встигає трохи повернутись навколо своєї осі). Відповідно, у вечірні години пиловидне світло Місяця більш яскраве, ніж у ранкові.
Планети та їх супутники є відносно холодними об'єктами і самі не виробляють випромінювання у видимому діапазоні. Однак вони можуть відображати світло, що виходить від зірок, пояснюють автори нової роботи. Вони припускають, що їх доповідь допоможе у вивченні екзопланет - планет, що перебувають за межами Сонячної системи. Аналізуючи зміни яскравості світла, яке вони відображають, учені можуть скласти уявлення про рельєфи екзопланет.

Крім того, раніше шотландські дослідники заявили, що в Чумацькому шляху можуть знаходитись 40 тисяч населених планет.

Нагадаємо також, що 7 березня з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида був запущений орбітальний телескоп NASA Kepler, призначений для пошуків екзопланет.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь