Переключиться на мобильную версию

Швидкі потоки інформації погіршують моральність людей

Назад к разделу Техно
Темп подачі інформації в сучасному житті не дає людям часу на вироблення правильних моральних орієнтирів, стверджують американські учені.
Розмаїття і швидкоплинність інформації в інтернеті й на ТБ не дозволяють адекватно сприймати її з моральної точки зору
Розмаїття і швидкоплинність інформації в інтернеті й на ТБ не дозволяють адекватно сприймати її з моральної точки зору
europarl.europa.eu

Засоби масової інформації, які видають повідомлення у швидкісному потокові режимі через інтернет або телевізійні новини, зміщають моральні орієнтири людей, не даючи їм достатньо часу на вироблення емоційної реакції у відповідь на прояв моральних якостей інших людей, вважають автори дослідження, опублікованого в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences

"Ми поділяємо добро і зло, багато в чому спираючись на співчуття або захоплення, що виникає в нас. Як показало наше дослідження, прояв цієї дуже глибокої фізіологічної реакції, що дозволяє нам дати визначення гуманності, потребує досить багато часу", - зазначає Дамазіо Ханна (Hanna Damasio) , один з авторів публікації, слова якої наводить прес-служба Університету штату Південна Кароліна (США).

Експеримент: Захоплення фізичними можливостями і співчуття фізичного болю виробляються блискавично, а реакція на прояв моральних якостей - в кілька разів довше

Ці почуття зачіпають ті ж базові нервові вузли, які відповідають за співчуття іншим людям, якщо ті показують ознаки фізичного болю, або за виникнення захоплення їхніми фізичними можливостями. Однак, на відміну від цих ситуацій, коли люди здатні виробити емоційну реакцію за долі секунди, набагато більше часу необхідно, щоб почати співчувати душевному болю людей або проявити захоплення їхніми моральними якостями.

Якщо при цьому ми продовжуємо отримувати потік все нової і нової інформації, ці почуття можуть не виникнути, що обов'язково позначиться на моральному вигляді людини.

"Особливо схильні до такого негативного впливу діти, чий мозок знаходиться в стадії розвитку. Найбільшої шкоди їхньому моральному вигляду, таким чином, можуть завдати новинні телепередачі та відеоігри, в яких одна сцена насильства і жорстокості швидко змінюється іншою", - вважає Мері Елен Іммордіно-Янг (Mary Helen Immordino-Yang), провідний автор дослідження.

У своєму дослідженні вчені запропонували групі добровольців кілька історій, заснованих на реальних подіях, які повинні були викликати у людей почуття захоплення моральними якостями або фізичними можливостями людей, а також почуття співчуття людям, які мають моральну або фізичну біль.

Дослідження мозкової активності добровольців за допомогою функціональної магніторезонансної томографії показало, що захоплення фізичними можливостями і співчуття фізичного болю виробляються в мозку людей практично блискавично, тоді як ці ж самі почуття у відповідь на історії про чудові моральні якості або моральні страждання вимагають від шести до восьми секунд для повного прояву.

Автори статті зазначають, що виникнувши раз, такі почуття жалю і захоплення тривають набагато довше, ніж емоційні реакції у відповідь на фізичну перевагу або фізичну біль, формуючи моральний вигляд людей.

"ЗМІ повинні давати нам якийсь час на вироблення адекватної емоційної реакції у відповідь на інформацію про соціальні ситуації, в які потрапляють інші люди", - вважає Іммордіно-Янг.

Нагадаємо, як раніше встановили вчені з Університету Еморі в США, поради експертів призводять до повного придушення активності областей людського мозку, відповідальних за прийняття рішень, особливо в тих випадках, коли рішення пов'язане з фінансовими ризиками.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь