Переключиться на мобильную версию

Учені: рослини не зможуть легко адаптуватися до глобального потепління

Назад к разделу Техно
Глобальне потепління може представляти для рослин більшу загрозу, ніж вважалося раніше, повідомляє Університет Квінсленд.
Учені проаналізували близько 11 тисяч видів рослин
Учені проаналізували близько 11 тисяч видів рослин
cordially.narod.ru

Справа у тому, що рослини неохоче пристосовуються до змін навколишнього середовища. До такого невтішного висновку прийшла міжнародна група вчених. Свої висновки дослідники публікують у журналі Nature.

Автори проаналізували близько 11 тисяч видів рослин - близько 15% від усіх видів, що виростають у Південній півкулі. Дослідники також вивчали зразки ДНК і копалини зразків рослинності. Вони з'ясували, що більшість рослин живуть в аналогічних умовах, що і їхні предки.

Іншими словами, рослини не освоюють нові місця проживання і не пристосовуються до інших умов. "Консервативні" рослини здатні займати нові території, якщо умови в них схожі на ті, у яких вони проростали раніше.

Робота вчених показує, що наслідки глобального потепління можуть виявитися більш складними, ніж передбачали існуючі моделі. Для частини видів зростання температур виявиться згубною саме по собі. Проте у результаті зміни клімату території, оптимальні для зростання деяких рослин розшириться, і ці рослини почнуть розповсюджуватися. Ті види, які витримають підвищення температур, але будуть відчувати себе "некомфортно", не зможуть вчасно адаптуватися і будуть витіснені.

Нагадаємо, учасники березневої конференції по зміні клімату в Копенгагені застерігають, що до кінця XXI століття з поверхні Землі може зникнути до 85% тропічних дощових лісів Амазонки.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь