Переключиться на мобильную версию

Екологи: глобальне потепління зменшить кількість лісових пожеж

Назад к разделу Техно
Американські екологи встановили, що в найближчі 30 років глобальне потепління змінить картину розподілу пожежонебезпечних регіонів на планеті, що спричинить зменшення їх кількості.
Глобальне потепління зменшить кількість лісових пожеж
Глобальне потепління зменшить кількість лісових пожеж
АР

Своє дослідження вчені описують в журналі PLoS One.

Екологи використовували дані супутникових спостережень за лісовими пожежами в період між 1996 і 2006 роками. Аналіз цієї інформації дозволив вченим визначити регіони, де пожежі є досить регулярними подіями. Потім автори дослідження порівняли райони планети, де пожежі практично не відбувається (наприклад, через відсутність придатних для горіння рослин) з районами, де вони є звичайним явищем. Порівняння проводилося по багатьох факторах, включаючи склад рослинності, вологість та середню температуру влітку.

Усі отримані дані вчені завантажили в кліматичну комп'ютерну модель. В рамках цієї моделі поверхню земної поверхні було розбито на регіони площею 100 квадратних кілометрів. При цьому кліматологи вважали, що сучасні темпи викиду вуглекислого газу в атмосферу не знизяться, і його вміст досягне до 2100 року значення 830 частин на мільйон (в даний час воно складає 385 частин на мільйон).

У результаті вченим вдалося встановити, що розподіл "пожежонебезпеки" зміниться в найближчі 30 років як мінімум на чверті всієї земної площі. При цьому така небезпека зросте тільки на 9% площі, а на інших - зменшиться. Дослідники зазначають, що зниження кількості лісових пожеж не є обов'язково позитивною тенденцією, оскільки вони необхідні для розвитку багатьох екосистем.

Нагадаємо, що, згідно з існуючими теоріями, іншим негативним ефектом глобального потепління є можливі повені, які викликано зростанням рівня океанів. Так, протягом століття під водою, зокрема, може опинитися Нью-Йорк.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь