Переключиться на мобильную версию

The Times дослідила почуття некорисливої любові

Назад к разделу Техно
Людина здатна відчувати любов до незнайомих людей. Це одна з найбільш загадкових емоцій, розгадати таємницю якої вчені намагаються вже давно, пише The Times.
Вчені дослідили почуття некорисливої любові
Вчені дослідили почуття некорисливої любові
ltalk.ru

За теорією еволюції, люди повинні мати почуття любові тільки до того, хто допомагає передати їх гени майбутнім поколінням, тобто до дітей і подружжя. Однак в реальності людина часто стикається з почуттям нез'ясованої любові до чужих людей, зазначає видання.

З метою досліджувати механізм виникнення подібних емоцій вчені звернулися до декількох людей з доведеною здатністю до некорисливої любові: до низькооплачуваних помічників людей з обмеженими можливостями. Їх попросили викликати в собі відповідні цьому почуттю емоції і тримати їх в голові під час магнітно-резонансного дослідження.

Згідно з результатами експерименту, із семи задіяних відділів головного мозку, три відповідали за романтичні почуття. В інших же відділах, які задіяно у некорисливій любові, виділявся допамін - речовина, що викликає радість винагороди і навіть відчуття ейфорії.

"Заохочувальна природа безкорисливої любові сприяє виникненню сильних емоційних зв'язків. Такі міцні зв'язки істотним чином сприяють виживанню роду людського", - зазначає автор дослідження, професор Маріо Борегар з центру дослідження нейрофізіології і пізнавальних здібностей Університету Монреаля.

Крім того, раніше британські вчені встановили, що гормон окситоцин впливає на те, наскільки привабливими і надійними здаються нам нові знайомі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь