Переключиться на мобильную версию

У Росії в 2009 році очікується дефіцит води

Назад к разделу Техно
Європейській частині Росії в 2009 році загрожує дефіцит води через низьке водопілля. Про це повідомив у четвер керівник Росводресурсів Рустем Хамітов.
"Цей рік незвичний, нестандартний"
"Цей рік незвичний, нестандартний"
miloserdie.ru

"Цей рік незвичний, нестандартний. Є проблеми із заповненням водою водосховищ європейської частини країни. Вже є проблеми і в Сибіру", - повідомив Хамітов на селекторній нараді з питань водопілля. Він припустив, що "вода в європейській частині країни цілком може бути дефіцитною в післяпаводковий період".

Як видно з перших днів повіддя в басейні Волзько-Камського каскаду запаси води рекордно низькі - 60-65% від норми. Також малі запаси снігу на Північному Кавказі.

За даними Росгідромету, за першу декаду квітня рівень води на Дону опинився на 3,5-4 метри нижче норми. Те ж саме спостерігається в притоках Ока і Дніпра. Між тим, у деяких регіонах, таких як Якутія і Ангаро-Єнисейський каскад, приплив води до водосховища очікується трохи вище норми.

Хамітов повідомив, що в поточному році на проведення протипаводкових заходів виділено 4,4 мільярда рублів. Ці кошти підуть на очищення річок, ремонт гідротехнічних споруд та дамб. На наступний рік для цих цілей планується виділити близько 5 мільярдів рублів. "Немає навіть думок про зменшення цієї суми", - зазначив голова відомства.

Між тим, українські вчені, стурбовані якістю української води, запропонували владі заготовлювати в 100 разів менше води на кожного українця, підвищуючи разом з цим її якість. Це питання обговорювалося 27 лютого на засіданні РНБО, присвяченому біологічної безпеці України.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь